eur:
414.54
usd:
398.36
bux:
79580.08
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: NI Hungary Kft.

Az új amerikai nagykövet hozzájuk ment először Magyarországon

Az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövete a magyarországi amerikai tulajdonú nagyvállalatok közül elsőként a National Instruments debreceni leányvállalatát kereste fel.

Hivatalos látogatásra érkezett David B. Cornstein, az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövete Debrecenbe szerdán. A diplomata látogatása során a magyarországi amerikai tulajdonú nagyvállalatok közül elsőként a National Instruments debreceni leányvállalatát kereste fel - közölte Ábrahám László, az NI Hungary Kft. ügyvezetője.

Magyarországon az amerikai vállalatok alkotják ma már a második legjelentősebb beruházói közösséget, 1700 amerikai cég százezer magyarnak ad munkát

- hangzott el a gyárlátogatással egybekötött kötetlen eszmecserén.

Ábrahám László prezentációjában kiemelte, hogy a texasi székhelyű National Instruments 2001-ben nyitotta meg első tengerentúli gyártóbázisát Debrecenben. Az NI Hungary Kft. jelenleg közel 1500 főt foglalkoztat Magyarországon, és az elmúlt évtizedben végbement fejlesztéseknek köszönhetően a vállalat teljes hardvergyártásának túlnyomó része a cívisvárosban történik.

A hardvergyártás mellett szintén itt kapnak helyet olyan globális, illetve regionális kiszolgáló központok is, mint a jogi és pénzügyi csoportok, a vevői megrendelések feldolgozásával foglalkozó „Shared Service Center”, illetve az informatikai és a kutatás-fejlesztési részleg. A debreceni gyár mellett Magyarországon, Budapesten található a National Instruments Kelet-Európai Értékesítési és Marketing Központja is.

David B. Cornstein nagykövet látogatásakor

példaértékű sikertörténetnek nevezte és követendő modellként állította a National Instruments gyártási és üzleti tevékenységét az országban letelepedni szándékozó amerikai cégek elé.

A megbeszélésen az is elhangzott, hogy a Magyar Kormány Stratégiai Partnereként, az NI Hungary Kft. újabb fejlesztési ütem megvalósulása előtt áll: 2019-ben a meglévő három épület mellé egy újabb épületet adnak át. a debreceni leányvállalatnál. Az 5,44 milliárd forint értékű fejlesztés 210 új, magas hozzáadott értékű munkahely létrehozását teszi lehetővé, ezáltal elősegítve az NI globális szolgáltatóközpontjának kapacitásbővítését.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Hogyan egyensúlyozhat az Európai Unió a versenyképesség, a szolidaritás és az együttműködés hármas alapelve között a kohéziós politika területén? Ezt a kérdést járta körül Koller Boglárka, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem professzora „A kohéziós politika jelene és jövője” című konferencián tartott előadásában. Az uniós politikák eredményei ellenére a területi egyenlőtlenségek továbbra is fennállnak, miközben az új célkitűzések – mint a fenntarthatóság és a digitalizáció – egyre nagyobb szerepet kapnak. A konferencia másik kiemelt témája az Interreg programok határon átnyúló együttműködései voltak, amelyek Holop Silveszter előadása szerint nemcsak gazdasági, hanem társadalmi és kulturális dimenzióban is hozzájárulnak a határ menti régiók fejlődéséhez. A szakértők egyetértettek abban, hogy a kohéziós politika jövője az alapelvek megőrzésén és a helyi szintek erősítésén múlik.    

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×