„Április elején kerültek ki a földbe a legkorábbi palánták, a hónap közepén viszont jött egy markáns hidegfront. Mivel a technológiánk elég kifinomult, átvészelte a dinnye ezt a hideg időjárást. Abból a késésből pedig, amit a hidegfront okozott, sokat pótolt a májusi-júniusi időjárás” - számolt be az egyesült társelnöke.
„A dinnyeszezon hasonlóképpen fog indulni, mint tavaly vagy tavalyelőtt: június végén, bő két hét múlva lesz magyar dinnye a piacon.
Nagyon szépen fejlődtek a termések, ezért jó minőségű lesz a dinnye”
- jelentette ki Kovács Zoltán.
Elmondta, hogy körülbelül ötezer hektár dinnye van Magyarországon, és országos átlagban hektáronként 35-40 tonna dinnye terem. Hogy mekkora lesz végül a termés, függ a következő hetek időjárásától is – tette hozzá.
„Idén a Dinnyetermesztők Országos Egyesülete próbálja az árfeszültséget feloldani.
Szeretnénk csütörtökön tárgyalóasztalhoz ülni az áruházláncokkal,
és pontos tájékoztatást adni arról, hogy mikor milyen mennyiségben, milyen minőségben kerül a dinnye a piacra, így ezzel tudnak majd kalkulálni” - közölte Kovács Zoltán.
Hozzátette, hogy tavaly az időjárás miatt nem nagyon lehetett megbecsülni azt, hogy mikor érik be a dinnye. Most viszont kristálytisztán kirajzolódott, hogy mikortól lesz magyar dinnye a piacon.
„A várakozások szerint a dinnye fogyasztói ára körülbelül 80 és 120 forint között alakul,
így mi, termelők is megkapnánk azt a pénzt, amiért elő tudjuk állítani azt” - fogalmazott a Dinnyetermesztők Országos Egyesületének társelnöke.