Infostart.hu
eur:
353.85
usd:
310.77
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

Tüntetnek a General Motors ellen Németországban

Tiltakozó megmozdulások kezdődtek a General Motors ellen csütörtök délelőtt a németországi Opel-üzemekben. A GM szentgotthárdi gyárában nem sztrájkolnak.

Elsőként a legnagyobb németországi gyár, a Hessen tartományban lévő Rüsselsheim üzemének mintegy 10 ezer alkalmazottja kezdett tiltakozó akciót.

A rüsselsheimi nagygyűlés résztvevői plakátokon és transzparenseken tiltakoztak amiatt, hogy az amerikai anyavállalat nem járult hozzá az Opel eladásához. A General Motors folytatódó tulajdonlása kapcsán aggodalmuknak adtak hangot az amerikai konszern által korábban kilátásba helyezett üzembezárások, illetve elbocsátások miatt.

A nagygyűlésen részt vett Hessen tartomány miniszterelnöke is. Roland Koch megígérte, hogy kiáll az alkalmazottak mellett. "Olyan Opelt szeretnénk, amelynek jövője van Németországban és Európában" hangsúlyozta a politikus.

Délutánra hasonló tiltakozó nagygyűlést hirdettek a többi németországi Opel-üzem alkalmazottai is.

Szentgotthárdon nincs sztrájk


Nem sztrájkolnak a General Motors (GM) szentgotthárdi gyárában - közölte Vadász József, a Járműgyártók Szakszervezetének helyi elnöke, aki hozzátette: egyelőre a belső intranetes számítógépes hálózaton tájékoztatják a dolgozókat.

A szakszervezeti vezető elmondása szerint az európai üzemi tanács ugyan figyelmeztető sztrájkra szólított fel az anyavállalat döntése ellen miután szerdán bejelentették, hogy a GM mégsem adja el az Opelt a Magna osztrák-kanadai autóipari beszállítói vállalatnak, de tudomása szerint még egyetlen európai Opel-gyárban sem sztrájkolnak.

Vadász József hangsúlyozta: jövő pénteken tartja ülését az európai üzemi tanács, amelyen a vállalat vezetőinek lehetősége lesz bemutatni a GM jövőre vonatkozó üzleti tervét.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Pluszba váltottak az amerikai tőzsdék

Pluszba váltottak az amerikai tőzsdék

Az ázsiai tőzsdéken pénteken jelentős esés bontakozott ki, élén a dél-koreai és japán részvénypiaccal, a befektetők profitot realizáltak a hét korábbi, mesterséges intelligenciával kapcsolatos technológiai ralija után. A hangulatot rontotta, hogy az Apple áremelést jelentett be a memóriachipek drágulása miatt, ami ismét felerősítette azokat az aggodalmakat, hogy az AI-fejlesztések növekvő költségei visszafoghatják a technológiai szektor növekedését és nyereségességét. Ennek hatására a technológiai részvények világszerte nyomás alá kerültek. A kereskedés második felére aztán sikerült visszanyerniük a lendületet az amerikai részvényeknek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×