Infostart.hu
eur:
354.67
usd:
311.83
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál

Már száz bank ment csődbe az Egyesült Államokban

Az Egyesült Államokban már 100 bank ment tönkre az idén a pénzügyi válság miatt. Egy év alatt ilyen sok pénzintézet az országban legutoljára 1992-ben, az akkori megtakarítási és hitelkrízis idején ment csődbe.

Szakértők szerint a bankcsődök száma az év végéig valószínűleg emelkedni fog, ugyanis sok intézményt érint érzékenyen az úgynevezett kereskedelmi célú ingatlanpiac hitelválsága.

Jelenleg egyre több bevásárlóközpontból távoznak a bérlők és a társasházi építkezések alacsony szinten stagnálnak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×