Infostart.hu
eur:
354.19
usd:
311.3
bux:
139618.53
2026. június 26. péntek János, Pál

Az OMV 60-80 dollár közötti olajárra számít

Az osztrák OMV olaj- és gázipari vállalat hordónként 60-80 dollár között alakuló olajárakra számít a következő években. Az OMV a "legfontosabbnak" tartja a Nabucco gázvezeték megépítését, de támogatja a Déli Áramlat gázvezeték tervét is. Minderről az OMV vezérigazgatója, Wolfgang Ruttenstorfer beszélt pénteken Bécsben egy befektetői összejövetelen.

Ruttenstorfer szerint a 60-80 dollár közötti nyersolajár olyan "ésszerű árszínvonal, amelyen a szükséges beruházások életképesek lehetnek". Hozzátette, hogy az OMV a jövőben jobban fog törődni a megújítható energiaforrásokkal a több lábon állás érdekében, de számít jelentős földgázügyletekre is.

Az OMV vezetője szerint nem rontja az EU támogatta Nabucco vezeték kilátásait, hogy Oroszország meg akarja gyorsítani a szintén európai irányokba tervezett Déli Áramlat építését. Ruttenstorfer lehetségesnek vélte, hogy a Nabucco-beruházás menetrendje "kissé csúszhat", de - mint mondta - "a következő években óriási szükség lesz új gázvezetékekre és földgázforrásokra", ezért "a Nabucco számunkra a legfontosabb, de támogatjuk a Déli Áramlatot is".

A Déli Áramlat tervezett közép-európai ágának végpontja éppúgy a Bécs melletti, baumgarteni európai elosztóközpont lesz, mint a Nabuccóé. A baumgarteni gázelosztó központot az OMV kezeli, és az orosz Gazprommal együttműködve gáztőzsdét is akar építeni rá.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Visszaverik a tagállamok az Európai Bizottság nagy tervét, egyetlen állam fenyegetése dönti el az áramvitát

Visszaverik a tagállamok az Európai Bizottság nagy tervét, egyetlen állam fenyegetése dönti el az áramvitát

Lesöpörnék az EU energiaügyi miniszterei az Európai Bizottság javaslatait egy központosítottabbá tett villamosenergia-hálózati tervnél. A tagállamok a nemzeti hatáskörök megőrzése mellett érvelnek, és korlátoznák a határokon átnyúló projektek finanszírozási lehetőségeit. Svédország lépett fel a leghatározottabban, és jelentős engedményt is ért el: a több ajánlattételi övezettel rendelkező országok nem kötelezhetők arra, hogy belföldi szűkkeresztmetszet-bevételeiket határokon átnyúló beruházásokra fordítsák. Dan Jørgensen energiaügyi biztos ennek ellenére üdvözölte, hogy Brüsszel a jövőben valamelyest nagyobb szerepet kaphat a hálózattervezésben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×