Infostart.hu
eur:
355.12
usd:
307.29
bux:
134780.5
2026. június 9. kedd Félix
Eladó autógumik egy polcon.
Nyitókép: Unsplash

Milyen abroncsot kellene használni, ha nappal nyár van, éjszaka viszont tél?

Továbbra sem ritka, hogy estére-éjszakára téli szintre süllyed vissza a hőmérséklet, miközben nappal már inkább a kellemes tavaszi hőfok jellemző. Van egyáltalán valamiféle gumiabroncs-előírás, tanács az ilyen időjárásra?

A tél elmúltával célszerű lecserélni a téli gumikat, mivel 7 Celsius-fok felett a lágyabb szerkezetű abroncsok száraz és nedves úton egyaránt rosszabbul teljesítenek, méterekkel megnőhet a fékút a nyári gumikéhoz képest – írja a kozlekedesbiztonsag.kti.hu, hozzátéve, hogy 15 fok felett a differencia akár 6 méter is lehet.

Ráadásul a téli gumi hidegben is rugalmasságot biztosító magas szilikáttartalma miatt a már viszonylag meleg aszfalton gyorsan túlmelegszik és felgyorsul a kopása, pár száz kilométer alatt teljesen leradírozhatja magáról a futófelületet. A melegben felpuhulnak az abroncs lamellái, így az autó instabillá válhat. A kormányzás kevésbé lesz precíz, a sofőrnek ilyenkor az az érzése támadhat, hogy az autója minden ok nélkül időnként kezd kicsúszni alóla. A gördülési ellenállás 7 fok feletti rohamos növekedése emellett az autó üzemanyag-fogyasztását is megemeli és jóval zajosabb is lesz.

A szakértők javaslata szerint viszont egészen nyugodtan lecserélhetjük abroncsainkat nyári garnitúrára, ha éjszaka még fagy, nappal viszont 20 Celsius-fok körüli hőmérsékletek vannak – amennyiben döntően a nappali órákban és főként a városban közlekedünk, fagymentes utakon.

Azzal viszont érdemes számolni, hogy a kora reggeli, illetve az esti, éjszakai órákban még találkozhatunk téli út- és látási viszonyokkal. Tehát azoknak, akik a következő hetekben még gyakran és hosszan autóznak hegyi utakon, fagyzugos területeken szürkület és napkelte között, még érdemes elhalasztania a gumicserét.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter viszonválasza: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

Magyar Péter viszonválasza: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

A kormányfő erről napirend előtti felszólalását követően, az ellenzéki felszólalásokra adott viszonválaszában beszélt, amelyben Gulyás Gergely felé fordulva megerősítette: az emberek az Európai Ügyészséghez csatlakozásra adtak felhatalmazást, valószínűleg azért, mert a Polt Péter-féle fideszes ügyészségből elegük volt.

Resperger István: messze a megoldás Iránban, Trump lépéskényszerben

A politikai és stratégiai célkitűzések tekintetében az Egyesült Államok kevés eredményt tud felmutatni, Iránban pedig már jó ideje áruhiány van, egyre több a probléma a gyógyszerellátással, vagyis a lakosság a mindennapi életben is megérzi a konfliktus negatív hatásait – mondta az InfoRádióban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója. Úgy véli, a diplomácia terén kellene valamilyen megoldást találni, aminek feltétele, hogy mind a két fél engedjen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
K&H: a magyar hozamokba még nincs beárazva az euróbevezetés

K&H: a magyar hozamokba még nincs beárazva az euróbevezetés

Történelmi összevetésben is alacsony volt az első 5 hónapban a drágulás Magyarországon – hangzott el a K&H Bank keddi sajtótájékoztatóján. A magyar ingatlanpiac a második leginkább túlértékelt az EU-ban, és a forint mellett nagyobb a pozicionáltság, mint az iráni háború kitörése előtt. Az állampapíroknál láthattunk egy hozamesést, de valójában még nincsen beárazva az eurózóna csatlakozás. Az uniós források beérkezésének vélhetően nem lesz forinterősítő hatása, mivel az MNB "megtartja majd" azt a devizatartalékban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×