Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Nyitókép: Pixabay

Jutalmat osztogatnak a Balatonnál

A horgászoknak érdemes figyelniük a jelölt halakat.

A jelölt halakról adatot beküldők jutalomban részesülnek. Erről e-mailben, vagy postai úton tájékoztatják őket az év végi összesítését követően – írta a likebalaton.hu a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. tájékoztatása nyomán.

A Balatonon és vízrendszerén folyó haljelöléses vizsgálatoknak már több évtizedes hagyományuk van. A jelölt hal fogás esélyére a balatoni horgászjegyeken található információk is felhívják a horgászok figyelmét.

A jutalom egy horgászjegy-vásárlási kedvezményre jogosító utalvány.

Ezt bármely horgászjegy-értékesítő helyen, személyes vásárlás esetén lehet beváltani.

A halak jelölésére fonaljeleket használnak, melyeket a halak hátúszó merevítő csontjai közé helyeznek jelölőpisztollyal. A régebbi fonalakon a jelet kibocsájtó intézmény postacíme, az újabbakon az e-mail címe, valamint egy ötjegyű azonosító szám található, ami fontos a beküldendő adatoknál.

Amennyiben a horgász megtartja a halat, be kell küldeni a kiszedett jelet, meg kell adni a fogás helyét, dátumát, valamint a hal testtömegét és testhosszát orrcsúcstól a faroktőig mérve. Fényképet is kérnek a halakról, ahol látszik a méret és a jel is.

Címlapról ajánljuk
Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Hegedűs Zsolt szerint a hőség nem egyszerű kellemetlenség, hanem komoly egészségi kockázatot jelent és különösen veszélyeztetettek az idősek, a várandósok, a kisgyermekek, a krónikus betegek, a szív- és érrendszeri betegségben érintettek, valamint azok, akik rosszul viselik a nagy meleget.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

A Portfolio május 22-én ismertette az Eurostat éves demográfiai kiadványának főbb adatait, kiemelve, hogy a magyar népességfogyás közép-kelet-európai régiós trend, miközben az EU népessége évről évre növekszik. A leginkább növekvő népességű országok között meglepő módon olyanok is vannak, ahol évtizedek óta alacsony a születésszám. A látszólagos ellentmondás hátterében az országonként jelentős mértékben eltérő nagyságú migráció áll. Ennek figyelembevétele jelentősen árnyalja azt a képet, amelyet a teljes népesség változása rajzol fel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×