eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 13. vasárnap Ede, Kálmán
Nyitókép: Pexels.com

Pótolhatatlan kincsek a Balaton mélyén

Nagymamáról unokára öröklött családi ereklyéket, pótolhatatlan ékszereket ad vissza a vizek mélyéről Bárányos Bence fémkereső a tulajdonosainak. Legutóbb egy Együtt! Örökké! felirattal gravírozott karikagyűrűt talált meg a Balatonban.

„El sem hiszem, hogy megtalálta valaki a gyűrűnket, nem lehetek elég hálás” – fogalmazott a Borsnak Balla-Bánházi Vera, miután a napokban kaptak egy bejegyzést, hogy megtalálták férje gravírozott jegygyűrűjét a Balatonban. Az ékszer egy családi vízilabdázás során repült le férje ujjáról, még látták is hová esett, de hiába keresték két napon át, nem találták.

„Jó pár nappal ezelőtt csipogott be a fémkeresőm a Balatonban, és megtaláltam a gyűrűt. Biztos voltam benne, hogy valakinek nagyon sokat jelenthet, ezért is hívtam segítségül a Facebook erejét” – mesélte a bulvárlapnak Bárányos Bence fémkereső, aki immár tíz éve kutat – ma már vállalkozóként – az elvesztett értékek után. Mint kiemelte, „elmondhatatlan érzés látni az arcokon azt a boldogságot, amikor egy–egy családi ereklyét, aminek hatalmas az eszmei értéke, visszakapnak. Ezért éri meg ezt csinálni.”

A fiatal fémkereső általában ékszereket kap megbízásul, de sokszor hoz fel a vízfelszínre drónokat, telefonokat, órákat, kulcsokat, sőt előfordult már az is, hogy hajócsavarokat kellett felkutatnia a mélyben.

A fémkereső végezetül hozzátette, üzenve mindenki számára: „ha elveszik valami a vízben, az nem azt jelenti, hogy soha többé nem látja viszont, mert ő megtalálja.”

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Minden gyerek zsebében ott lapul a súlyos veszélyeket hordozó eszköz

Minden gyerek zsebében ott lapul a súlyos veszélyeket hordozó eszköz

Az Egyesült Királyságban a NHS (Országos Egészségügyi Szolgálat) adatai szerint az utóbbi években ugrásszerűen megnőtt a mentális egészségügyi szolgáltatásokra jelentkezett gyermekek száma. Az elsődleges kutatások alapján a 16-18 éves fiatalok körében körülbelül 60%-uk napi 2-4 órát tölt szociális média oldalakon, míg egyesek akár napi 8 órát is rászánnak. Egy új, Oxfordi Egyetem által végzett kutatás szerint a serdülők közösségimédia-használata szoros összefüggésben áll a szorongás és a depresszió kialakulásával.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×