eur:
413.95
usd:
396.65
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória

Ezért boldogabbak a brit nők

Sokkal boldogabbak a brit nők a nőiségükkel ma, mint hetven évvel ezelőtt - derült ki a BBC legújabb közvélemény-kutatásából. Tíz nőből kilenc örül, hogy nőnek született, míg 1947-ben a brit nőknek csak a fele érzett így.

Az 1004 nő megkérdezésével készült közvélemény-kutatás eredményei szerint a nők pozitívabban állnak a házassághoz is: 42 százalékuk gondolja úgy, hogy a nők és a férfiak egyenlő mértékben adják fel szabadságukat a házassággal. Egy 1951-es kutatás alkalmával megkérdezett nőknek - és férfiaknak - csak a negyede érzett így.

A kutatók a házasságról, családi életről, pénzről, munkáról, szexről és megjelenésről alkotott vélemények változására voltak kíváncsiak.

A résztvevők 87 százaléka mondta azt, hogy ha visszamehetne az időben, ugyanazzal a partnerrel kötne házasságot. 1949-ben is ugyanezt a kérdést tette fel a Gallup intézet, akkor a nőknek és a férfiaknak is 77 százaléka válaszolt ugyanígy.

Hatvan százalékos foglalkoztatottság mellett a nők kétszer annyian dolgoznak most, mint 1951-ben - derült ki a felmérésből. A nők között a legtöbbet aggódók a 25 és 34 év közöttiek, akik elsősorban saját és családjuk egészsége és a megélhetésük miatt aggódnak, valamint attól félnek, hogy idős korukra nem lesz elég pénzük.

A kutatás a BBC rádió Woman's Hour című műsora fennállásának 70. évfordulója alkalmából készült.

"Izgalmas látni egy ilyen őszinte közvélemény-kutatás eredményeit, hallani a nők véleményét családról, munkáról és kapcsolatokról, és látni, mi változott és mi nem változott az elmúlt hetven évben" - mondta Alice Feinstein, a Woman's Hour programszerkesztője.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×