Infostart.hu
eur:
352.15
usd:
308.19
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

9/11 következménye: asztma

Több ezren lettek asztmásak, mert belélegezték a New York-i Világkereskedelmi Központ összeomlása miatt keletkezett port - derült ki egy átfogó kutatásból.

Az atlantai Centres for Disease Control and Prevention szakemberei azt vizsgálták, hogy azoknál, akik a 2001. szeptember 11-ei terrortámadás után hosszabb ideig belélegezték a Világkereskedelmi Központ ikertornyainak összeomlása után keletkező porfelhőt, milyen egészségügyi változások jelentkeztek évekkel a tragédia után.

Azt találták, hogy a vizsgált személyek (akik között sok mentős volt, vagy olyan, aki a mentésben és a romok eltakarításában segédkezett, illetve a központban dolgozók, és az arra sétálgatók) közül minden tizediknél diagnosztizáltak asztmát öt-hat évvel a tragédia után. Korábban egyiküknél sem jelentkezett a betegség.

Elsősorban azok lettek asztmásak a belélegzett portól, akik a mentésben és a romok eltakarításban segédkeztek - több mint 12 százalékuk betegedett meg. A második leginkább érintett csoport a járókelők.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×