Infostart.hu
eur:
352.32
usd:
308.26
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina

A gyermekeknek megéri tejtermékeket fogyasztani

A tejben gazdag ételeket fogyasztó gyermekek hosszabb életre számítanak, így érdemes ezt adni a kicsiknek - derül ki egy friss kutatásból.

A kutatók több mint négyezer olyan embert vontak be a kutatásba, akiknek az étkezési szokásaikat az 1930-as években vizsgálták először, azaz 65 évvel később is nyomon követték állapotukat.

Azok, akik gyermekkorukban sok tejterméket és kalciumot vittek be a szervezetükbe, jobban ellenálltak az agyvérzésnek és más, gyakran halált okozó betegségnek.

Az eredmények után a kutatók az iskoláskorú gyermekek minél gyakoribb tejfogyasztását szorgalmazzák.

Állításuk szerint, ha valaki gyermekkorban napi 400 milligramm kalciumot visz be a szervezetébe, amelyet mintegy negyed liter tejben van, csaknem 60 százalékkal csökkenti idős korban annak az esélyét, hogy az illető stroke-ban hal meg.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új köztársasági elnök megbízatása akár ideiglenes is lehet

Magyar Péter: az új köztársasági elnök megbízatása akár ideiglenes is lehet

Az új köztársasági elnöknek azzal a tudattal kell vállalnia a megbízatását, hogy az jó eséllyel akár ideiglenes is lehet – jelentette ki a miniszterelnök egy hétfő esti interjúban. Magyar Péter azt is bejelentette, hogy a héten kihelyezett kormányülést tart a Tisza-kormány Budapesten kívül.

Horváth Péter: ötödiktől felfelé lehetne összevonni osztályokat

Egyre kevesebb diák van, ezért területekre, régiókra, településekre lebontva meg kell vizsgálni, hogyan lehetne optimálisabban megoldani a gyermekek elhelyezését – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy egy-egy összevonást csak komoly előkészítéssel érdemes elkezdeni, figyelembe véve a speciális, hátrányos helyzetű diákok igényeit.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Magyar Péter beszélt a leendő köztársasági elnökről, az alkotmányozásról és a vagyonvisszaszerzésről

Magyar Péter beszélt a leendő köztársasági elnökről, az alkotmányozásról és a vagyonvisszaszerzésről

A Tisza-kormány kezdeményezi Sulyok Tamás köztársasági elnöki megbízatásának megszüntetését, az alaptörvény-módosítás egy nagyobb intézményi csomag része, amely érinti az Alkotmánybíróságot, a Kúria elnökét és a képviselői mandátumok korlátozását is – ismertette Magyar Péter miniszterelnök a 444-nek adott interjújában. Magyar arról is beszélt, hogy szeptembertől átfogó alkotmányozási folyamat indulna, amelyben a közvetlen államfőválasztás is szóba kerülhet. A kormányfő emellett ismertette a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatallal kapcsolatos terveit, amely európai szinten is az egyik legerősebb korrupcióellenes szervként működne, a kormánytól függetlenül, az Országgyűlésnek beszámolva.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×