Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

A terápia neve: állattartás

A kutyát tartó nagyvárosiakat ötször nagyobb sikerrel lehet magas vérnyomás, illetve a stressz okozta betegségek ellen kezelni, mint azokat, akiknek nincs kutyájuk - hangzott el a Felelős Állatbarátok Egyesülete és a Magyar Dietetikusok Országos Egyesülete közös konferenciáján.

Solti László professzor, a Szent István Egyetem tanszékvezető tanára az InfoRádióban azt mondta: a kutyatartás az új kutatások szerint várakozáson felüli testi és lelki terápia a nagyvárosokban élők számára.

Már csak azért is, mert a kutyatartók legalább egyszer sétálnak naponta, még szerencsésebb az, aki rendszeresen futtatja kutyáját - tette hozzá.

A macskák is kedvező hatással vannak a gazdikra. A háziállatok gondozása ugyanis csökkenti a stressz káros hatását.

Solti László azt is elmondta, hogy az állattartókat könnyebb meggyógyítani, mint azokat, akiknek nincs se kutyájuk, se macskájuk.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×