Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
308.28
bux:
133670.96
2026. június 6. szombat Cintia, Norbert

Kétmillió magyarnak magas a vérnyomása

Magyarországon a magas vérnyomásban szenvedők még az európai átlagnál is veszélyeztetettebbek a szívinfarktus vagy az agyvérzés szempontjából - derül ki a Magyar Hipertónia Társaság egy éve indított programjának első eredményeiből.

Az "Élj 140/90 alatt" program során 40 ezer beteg adatait gyűjtötték össze, és fény derült arra is, hogy többségük nagyon egészségtelen életmódot folytat.

Farsang Csaba professzor, a Magyar Hipertónia Társaság örökös és tiszteletbeli elnöke az InfoRádiónak elmondta: a reprezentatív adatokból az derül ki, hogy Magyarországon ma 1,5-2 millió embernek magas a vérnyomása. Ráadásul sokuk dohányzik, túlsúlyos és nincs megfelelően beállítva a gyógyszeres kezelése.

A további teendőkről a professzor kijelentette: fontos az orvosok továbbképzése, és a magas vérnyomás veszélyeinek tudatosítása.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Meglepő egészségügyi különbségek egy 10 milliós testvérkutatásban
A születés sorrendjében

Meglepő egészségügyi különbségek egy 10 milliós testvérkutatásban

A családban betöltött helyünk – az, hogy elsőszülöttként vagy másodikként érkezünk-e – sokáig inkább pszichológiai és kulturális sztereotípiák tárgya volt. A „felelősségteljes nagytesó” és a „lazább kisöcsi” képe mélyen beépült a közgondolkodásba. Egy új, minden eddiginél nagyobb szabású kutatás azonban azt sugallja: a születési sorrend nemcsak a személyiségünkre, hanem az egészségünkre is hatással lehet.

Toroczkai László beleszállt Magyar Péterbe, a kormányfő neki is válaszolt

Az ellenzéki pártvezetőnek több baja is van Magyar Péter viselkedésével, megszólalásaival a migránspaktum elleni tüntetés kapcsán, az egyik, hogy közvetetten elszólta magát az uniós pénzek ügyében, a másik, hogy manipulálta Facebook-videóját. Közlésére Magyar Péter válaszolt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×