Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Egy ház cserepes teteje, madarakkal a gerincen, felhőkkel a háttérben.
Nyitókép: Unsplash

Kábítószer hatása alatt rongált tetőket az érdi pókember

A férfi két ház tetejére is feljutott, ott cserepeket és ereszeket rongált meg, és egy napvitorlát is elszakított, több százezer forintos kárt okozva összesen. Végül az egyik épület tetőterében fogták el a rendőrök.

Az Érdi Járási Ügyészség minősített rongálás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki miután kábítószert fogyasztott, több házat rongált meg – írja közleményében a Pest Vármegyei Főügyészség.

A vádirat szerint a férfi 2024 áprilisában kábítószert fogyasztott. A bódult állapotban lévő férfi beugrott egy ikerház udvarába, ahol a térelválasztó elem megrongálása után felmászott a ház tetejére és több tetőcserepet megrongált. A vádlott a tetőről a garázs előtt kifüggesztett napvitorlára ugrott, ami elszakadt, és az azt tartó betonoszlop kimozdult a helyéről.

A férfi a napvitorlán lecsúszva távozott az ingatlanról, ahol 200 ezer forintot meghaladó kárt okozott.

A vádlott alig egy óra múlva egy másik ház tetejére mászott fel. Ott megbontotta a tetőszerkezetet, megrongálta az ereszcsatornát és két tetőtéri ablakot is betört. A férfi a megbontott tetőcserepet a szomszédos ingatlan tetejére dobta át, amellyel azon is több 10 ezer forintos kárt okozott.

A vádlott a megbontott tetőszerkezeten keresztül az ingatlan padlásterébe jutott, ahol az időközben helyszínre érkező rendőrök elfogták.

Az Érdi Járási Ügyészség a férfit több rendbeli rongálás bűntette és vétsége mellett kábítószer birtoklásának vétségével is vádolja. A vádlott bűnösségéről az Érdi Járásbíróság fog dönteni.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter dokumentumokat mutatott be: az Orbán-kormány migránstábort kezdett építeni

Magyar Péter dokumentumokat mutatott be: az Orbán-kormány migránstábort kezdett építeni

Magyar Péter szombaton rendkívüli sajtótájékoztatót tartott, mint fogalmazott, „az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugságáról.” Bemutatta a jegyzőkönyveket: a 2024. augusztus 21-i kormányülésen az Orbán-kormány először írta le a vitnyédi migránstábor szükségességét. A 2024-es magyar kormányülés hivatalos jegyzőkönyve szerint „2026-ra szükséges kiélezni a migrációval kapcsolatos politikai konfliktust”. Egy sor dokumentum szól arról, hogy meg akarták építeni a tábort, el is költöttek rá 1 milliárdot, csak azért tettek le róla, mert mi beszélni kezdünk az ügyről. De belehazudtak az emberek szemébe, letagadták az egészet. Ha ebben hazudtak, miben mondtak igazat? – fogalmazott Magyar Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×