eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Men entering credit card information using laptop computer keyboard. Online shopping concept
Nyitókép: Poike/Getty Images

Álwebáruházat működtetett, sokakat átvert

Csaknem kétszáz embert csapott be egy valójában nem létező webáruházat létrehozó borsodi férfi, aki ellen csalás miatt Zalaegerszegen emeltek vádat – tájékoztatott a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője.

A borsodi kistelepülésen élő férfi 2020 óta működtetett egy olyan weboldalt, amire a közösségi oldalakon elhelyezett hirdetései után jutottak a vásárlók. Elsősorban fényképek és rövid videók megosztásával népszerű és közkedvelt cipők, ruházati termékek, kiegészítők eladására irányuló hirdetéseket adott fel, de a termékek valójában nem álltak rendelkezésére.

A férfi célja csupán az volt, hogy az eladási árként feltüntetett összeget megszerezze. Ennek érdekében több olyan profilt hozott létre, amivel azt a látszatot keltette, hogy a megrendelések teljesítése egy, a közhiteles cégnyilvántartásba hivatalosan bejegyzett cég által működtetett webáruházon keresztül történik.

A hirdetésekben szereplő linkre kattintva a megrendelők egy szabályosan működő webáruház látszatát keltő oldalra jutottak, ahol lehetőség volt a termékek típus, márka, méret szerinti kiválasztására. A férfinek azonban internetes kereskedelemre nem volt engedélye, az eladásra kínált termékeket pedig olyan kedvező áron, illetve vonzó akciókkal kínálta a kereskedelmi forgalomban lévő árakhoz képest, hogy arra minél több megrendelő jelentkezzen, ezáltal minél több bevételhez jusson.

A megtévesztett vásárlóktól a férfi a megrendelések visszaigazolását követően minden esetben a saját bankszámlájára kérte előre utalni a termékek vételárát, a csalárd módon megszerzett másfél millió forintot pedig saját céljaira fordította.

Az ügyészség 185 rendbeli csalás bűntette miatt emelt vádat a férfi ellen, aki a bűncselekményeket beismerte. A vádiratban felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta a zalaegerszegi ügyészség.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×