Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Pécsi dráma: egy sebesült a héten, kettő a jövő héten hazamehet

Feltehetően már ezen a héten elhagyhatja a kórházat a múlt hét csütörtöki pécsi egyetemi lövöldözés egyik sebesültje, a másik kettő a jövő héten mehet haza.

Kollár Lajos, a Pécsi Tudományegyetem klinikai főigazgatója hétfőn újságíróknak azt mondta: a sérültek fokozatosan gyógyulnak, állapotuk kielégítő. A lábán és lágyékán sérült 36 éves oktató már szerdán távozhat.

Az 54 éves, lábon lőtt takarítónőre újabb műtét vár, ő az ötször meglőtt 19 éves hallgatóval együtt várhatóan a jövő héten hagyhatja el az intézményt.

Németh Péter, az egyetem orvostudományi karának dékánja arról beszélt, hogy a sérülteknek jó esélyük van a teljes felépülésre. Megjegyezte, az életveszélyesen megsebesült diák már ma felülhet, amely különösen annak tükrében jó hír és nagy eredmény, hogy csütörtökön perceken múlt az élete. Konkrétan azon, hogy a traumatológiai centrumba szállításakor felszerelt műtővel, bemosakodva várta egy képzett sebészcsoport.

A pécsi egyetem biofizikai intézetében egy 23 éves hallgató múlt csütörtökön maroklőfegyverrel megölte 19 éves csoporttársát, három embert pedig súlyosan megsebesített.

{{keretes_cim}}

Egy perces néma felállással emlékeztek a múlt hét csütörtöki lövöldözés áldozataira a Pécsi Tudományegyetemen hétfőn.

A hallgatói önkormányzat felhívására a diákok és az egyetem dolgozói valamivel dél előtt egy percre az intézmény minden karán félbeszakították az oktatást, hogy közösen gondoljanak az elhunyt hallgatóra, és mielőbbi felépülést kívánjanak a kórházban fekvő sérülteknek.

Az orvostudományi kar aulájában hatalmas vászonra vetítették a lövöldözésben meghalt 19 éves kaposvári gyógyszerészhallgató fényképét, amely alatt egy fekete terítővel borított asztalon gyertyát gyújtottak az emlékére.

Ezután gyógyszerészhallgatók vezetésével menet indult az aulából a gyógyszerészeti intézet Rókus utcai épületéig.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×