Infostart.hu
eur:
352.15
usd:
308.22
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Elrabolták egy autóbusz tizenkilenc utasát Észak-Mexikóban

Fegyveresek elrabolták egy autóbusz tizenkilenc utasát Mexikó északi részén - közölték helyi idő szerint vasárnap a helyi hatóságok.

Az El Heraldo de México című újság úgy értesült, hogy az utasok, akik mind férfiak, Tampico kikötővárosából utaztak a Mexikói-öböl felé, járművüket pedig csütörtökön, San Fernando város mellett tartóztatták fel, mintegy 140 kilométerre úti céljuktól, az északi Tamapulipas államban.

Az El Heraldo idézi a buszvezető tanúvallomását, amely szerint négy fegyveres férfi a busz mind a negyvenegy utasát leszállította, majd tizenkilencet elvitt közülük.

Hatósági adatok szerint a Texasszal határos Tamaulipasban rabolják el a legtöbb embert Mexikóban. A közép-amerikai országban összesen mintegy 35 ezer eltűntet tartanak jelenleg nyilván.

Tamaulipasban olyan gyakorivá váltak az emberrablások, hogy egy ideje a helyi hatóságok az átutazókat autókaravánokba szervezik, és biztonsági embereket biztosítanak melléjük. Ebben a szövetségi államban történt továbbá az utóbbi években a legtöbb leszámolás a drogkartellek között: a hatóságok több száz meggyilkolt ember holttestét találták meg tömegsírokban. Az áldozatok között számos olyan nem mexikói is volt, aki egy másik latin-amerikai országból akart eljutni az Egyesült Államokba.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×