Infostart.hu
eur:
355.72
usd:
313.03
bux:
139301.72
2026. június 24. szerda Iván
Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Századvég konferenciáján a Várkert Bazárban 2025. június 2-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Újabb szervezetek jönnek létre a Fidesz megújítására, Navracsics Tibor is fontos szerepet kap

Havasi Bertalan tájékoztatása szerint a volt közigazgatási és területfejlesztési miniszter vezeti a Fidesz önkormányzati kabinetjét. A biztonságpolitikai műhely felállítására Vidoven Árpádot, míg az Európa Klub vezetésére Bóka Jánost kérte fel Orbán Viktor.

A Védvonal megalakulása után Orbán Viktor további szakmai érdekvédelmi és munkacsoportokat is létrehoz a Fidesz megújítása érdekében. Jelenleg is zajlik a biztonságpolitikai műhely felépítése Vidoven Árpád irányításával – közölte Havasi Bertalan, a volt kormányfő sajtófőnöke a Telex érdeklődésére.

„Az önkormányzati kabinet újraalapítása, élén Navracsics Tiborral, már megtörtént. Hamarosan létrejön a Fidesz Európa Klubja is, amin pedig Bóka János dolgozik”

– tette hozzá Havasi Bertalan.

Az említett Védvonal vezetésével Czunyiné Bertalan Judit korábbi köznevelésért felelős, majd területfejlesztési államtitkárt bízta meg Orbán Viktor. Ennek a szervezetnek Kocsis Máté tájékoztatása szerint az lesz a feladata, hogy megvédje a Fidesz támogatóit „a véleményük miatt elszenvedett erőszaktól és az állami túlkapásoktól”.

A biztonságpolitikai műhely felállítására felkért Vidoven Árpád 1998 és 2006 között országgyűlési képviselő volt, 2013-tól a Miniszterelnökségen dolgozott politikai főtanácsadóként, 2014-től pedig közigazgatási államtitkár volt. 2018-tól egy évig a Miniszterelnöki Kabinetirodában dolgozott, 2019-től pedig a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkáraként tevékenykedett.

Az Európa Klub vezetésével megbízott Bóka János az elmúlt három évben európai uniós ügyekért felelős miniszter volt, jelenleg a Fidesz országgyűlési képviselője.

Havasi Bertalan tájékoztatása szerint Navracsics Tibor fogja vezetni a Fidesz önkormányzati kabinetjét. A korábbi közigazgatási és területfejlesztési miniszter az április 12-ei országgyűlési választás után minden korábbi Facebook-posztját törölte, kedden azonban újra aktiválta magát a közösségi oldalon, ami alapján úgy tűnik, fontos szerepet szán neki Orbán Viktor a Fidesz újjászervezésében.

Navracsics Tibor kedden Lőrincz Viktória területfejlesztési minisztert kritizálta, mondván rosszul gondolkodik a polgármesterek munkájáról, ugyanis minden polgármester 0-24 órában polgármester. „Ilyen szemlélettel mindenesetre nehéz lesz jó kapcsolatokat kialakítani az önkormányzatokkal!” – véli Navracsics Tibor. Lőrincz Viktória Népszavának adott interjújának egy másik bejegyzést is szentelt, ebben a kistelepülési önkormányzatok megszüntetésének lehetőségét kritizálta. Navracsics Tibor egy újabb posztban a polgármesteri fizetések csökkentésével kapcsolatban fejtette ki a véleményét. Úgy véli, a polgármesterek megérdemlik, hogy rendes, versenyképes fizetést kapjanak, és „ne állhasson ismét elő az a helyzet, mint ami a polgármesteri bérek emelése előtt sok helyen előfordult, hogy egy vezető politikus, orvos vagy intézményvezető többet keres a település polgármesterénél”.

Címlapról ajánljuk
Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Sötétbe borult a Krím, Putyin már tárgyalna a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Sötétbe borult a Krím, Putyin már tárgyalna a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Súlyos támadás érte Ukrajna felől az orosz megszállás alatt álló Krím félszigetet, felrobbant a balaklavai erőmű, Szevasztopol város és térsége sötétbe borult. Vlagyimir Putyin orosz elnök tegnap este arról beszélt, hogy tárgyalna Ukrajnával / Amerikával a háború lezárásáról, de továbbra is ragaszkodik az "annektált" megyék teljes egészéhez és Ukrajna katonai semlegességéhez. A frontvonalon szorongatják az oroszok Kosztyantynivkát, a város északi részébe is betöltek a megszálló katonák. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×