Infostart.hu
eur:
356.65
usd:
314.75
bux:
139125.27
2026. június 24. szerda Iván
Nyitókép: Facebook/Szombathely MJV

Néhány azbeszttel szennyezett utat már meg is tudtak nyitni, de van egy fontos kitétel

Jól halad az azbesztszennyezéssel érintett városi parkolók és útszakaszok kalcium-kloridos kezelése Szombathelyen, amelynek eredményeként korábban lezárt területeket nyitottak meg ismét a forgalom előtt

Mint a Szombathely hivatalos Facebook-oldalán megjelent tájékoztatásból kiderül, május utolsó hétvégéjén 21 helyszínen végeztek kalcium-kloridos locsolást, az időjárás függvényében pedig a hét végéig további hat helyszínen tervezik a kezelés elvégzését.

Mivel a vegyület megakadályozza az azbesztszálak levegőbe jutását, a hivatal várakozásai szerint a kezelés akár másfél hónapig is mérsékelheti vagy akár meg is szüntetheti a kiporzást.

A bejegyzés szerint kezelt területeken lévő, hétfőn megnyitott parkolók biztonságosak, de „csak saját felelősségre” használhatók.

Fotó: Facebook/Szombathely MJV
Fotó: Facebook/Szombathely MJV

A már megnyitott parkolók és útszakaszok listája:

  • Sportliget parkoló
  • Rohonci út 29-39. nagyparkoló
  • Váci Mihály utca 30-32. parkoló
  • Szűrcsapó utca 2. parkoló
  • Patak utca parkoló
  • Schaeffler Aréna Savaria belső parkoló
  • Jáki úti temető főbejárati parkoló
  • Károly Róbert utca 3. mögött parkoló
  • Barabás Miklós utca (Rezgő étterem) parkoló
  • 11-es Huszár út 98-104. garázssor
  • Pázmány Péter krt. 30-40. parkoló
  • Pázmány Péter krt. 48-52. parkoló
  • Pázmány Péter krt. 54-64. parkoló
  • Pázmány Péter krt. 25. parkoló
  • Szedreskert
  • Gyöngyöshermáni temető parkoló
  • Oroszlán utca 17-21.
  • Határőr utca 5-21.
  • Zanati út 1. belső parkoló
  • Selmec utca 1. mögött parkoló
  • Nádasdy Ferenc utca parkoló (MÁV rendelő)

Ahol (az időjárás függvényében) hétvégére tervezik a locsolást:

  • Szent Gellért utca 62. melletti parkoló
  • Szőlős vasúti megállóhely P+R parkoló
  • Tölgyfa utca 15. forduló
  • Győzelem utca óvoda mellett
  • Király utca 11-17. / Mártírok tere 3. parkoló
  • Középhegyi út 4/A parkoló
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×