Infostart.hu
eur:
355.12
usd:
307.29
bux:
134723.57
2026. június 9. kedd Félix
Sulyok Tamás köztársasági elnök megnyitja az Országgyűlés alakuló ülését
Nyitókép: YouTube/OrszággyűlésÉLŐ

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás, többségben a nők

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás államfő, az erről szóló határozat a Magyar Közlönyben jelent meg hétfőn.

A köztársasági elnök Magyar Péter miniszterelnök javaslatára május 19-ei hatállyal Bokor Adrienn Juditot a Szociális és Családügyi Minisztérium, Gál Éva Erikát a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium, Gárdos-Orosz Fruzsina Kingát az Igazságügyi Minisztérium, Ilku Líviát az Egészségügyi Minisztérium, Kereszty Gabriella Katalint a Külügyminisztérium, Kiss Zsuzsannát a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium, Nagy Gábort az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium közigazgatási államtitkárává nevezte ki.

Pettkó-Szandtner Judit a Pénzügyminisztérium, Retteghy András Tibor a Belügyminisztérium, Rozinka Zsolt Illés az Élő Környezetért Felelős Minisztérium, Sántha György a Tudományos és Technológiai Minisztérium, Sirály Katalin a Közlekedési és Beruházási Minisztérium Tóth Attilát a Honvédelmi Minisztérium és Zimmer Mátyást a Gazdasági és Energetikai Minisztérium közigazgatási állatikára.

Egy másik határozatban szerepel, hogy az államfő a miniszterelnök javaslatára megállapítja, hogy Ducsay Zsuzsanna Ágnes május 19-étől a Miniszterelnökség közigazgatási államtitkára.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter viszonválasza: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

Magyar Péter viszonválasza: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

A kormányfő erről napirend előtti felszólalását követően, az ellenzéki felszólalásokra adott viszonválaszában beszélt, amelyben Gulyás Gergely felé fordulva megerősítette: az emberek az Európai Ügyészséghez csatlakozásra adtak felhatalmazást, valószínűleg azért, mert a Polt Péter-féle fideszes ügyészségből elegük volt.

Resperger István: messze a megoldás Iránban, Trump lépéskényszerben

A politikai és stratégiai célkitűzések tekintetében az Egyesült Államok kevés eredményt tud felmutatni, Iránban pedig már jó ideje áruhiány van, egyre több a probléma a gyógyszerellátással, vagyis a lakosság a mindennapi életben is megérzi a konfliktus negatív hatásait – mondta az InfoRádióban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója. Úgy véli, a diplomácia terén kellene valamilyen megoldást találni, aminek feltétele, hogy mind a két fél engedjen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Egyre nagyobb emelkedésben az OTP

Egyre nagyobb emelkedésben az OTP

Kézzel fogható a bizonytalanság a világ tőzsdéin: egyik oldalról az AI-láz hajtotta nagyon sokáig a befektetőket, aminek hátán új történelmi csúcsra száguldottak a vezető indexek. Ám eközben egyre hangsúlyosabbá válhat az elhúzódó amerikai-iráni konfliktus reálgazdaságra és részvénypiacokra gyakorolt hatása, ami elbizonytalanítja a befektetőket. Tegnap ezt a bizonytalanságot láthattuk a piacokon, és ma sincs meg az egyértelmű irány Európában. A magyar tőzsdén viszont jó a hangulat, az OTP és a Magyar Telekom vezetésével emelkedik a BUX index.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×