Infostart.hu
eur:
356.02
usd:
313.51
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
A Tisza-kormány elsõ, kihelyezett ülése az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban 2026. május 13-án. Szemben jobbról, középen Magyar Péter miniszterelnök.
Nyitókép: MTI/Hegedüs Róbert

Megkezdődött a Tisza-kormány első hivatalos kormányülése

Kivételesen, az első alkalommal Ópusztaszeren ülésezik a Magyar Péter miniszterelnök által vezetett Tisza-kormány, amelynek tagjai egy kitérő után késve, de odaértek a helyszínre. A kormányülés meg is kezdődött. Alaptörvény-módosításokat, az aszálykérdést és az energiaügyeket is megtárgyalják, majd az ülés után megtartják az első kormányszóvivői tájékoztatót is.

Megállt az első kormányülésre tartó Tisza-kormány az aszály miatt útközben, kiszálltak Ópusztaszer előtt: vízügyesekkel találkoztak, hogy bemutathassák az aszályhelyzetet. Ezután elvileg 15 órakor, de a kitérő miatt gyakorlatilag később kezdődött Ópusztaszeren az első hivatalos kormányülés. A Telex helyszíni tudósítása szerint délután fél négy körül érkezett meg Magyar Péter és kormányának konvoja az ópusztaszeri látogatóközponthoz. A miniszterelnök az országjárása idején is használt kék Skodával gurult be, a többi kormánytagot és stábjukat négy kisbusz hozta.

Ezek után a kormánytagok bementek a látogatóközpont épületébe.Tíz percen belül megérkeztek a látogatóközponthoz a vízügyes szakemberek is: Láng István, az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatója és helyettese, Gacsályi József, valamint Siklós Gabriella szóvivő. Mint a portálnak elmondták, azért érkeztek az ülésre, mert a kormány azonnali cselekvési tervet kért tőlük az aszályhelyzet kezelésére.

Az Index tudósítása szerint a kormányülésre később Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója, valamint Ratatics Péter, a Mol-csoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója is megérkezett.

Magyar Péter korábbi kormányfő tájékoztatása szerint

a kormány az első ülésén tárgyal az Alaptörvény és több más, fontos jogszabály módosításáról, az aszályhelyzetről, továbbá tájékoztatást kér az ország energiaellátási helyzetéről.

Az eredeti tervek szerint 17 órakor tartják meg az első kormányszóvivői tájékoztatót, de ez a kitérő miatt valószínűleg későbbre csúszik. A miniszterelnök hétfőn mutatta be a három kormányszóvivőt: Szondi Vandát, Magyar Évát és Köböl Anitát, akik mindannyian ismert televíziós újságírók.

A miniszterelnök székhelye és a kormányülések helyszíne Budapesten, az Alkotmány utca 5. szám alatt lesz – közölte Magyar Péter. Ez az épület eddig Építési és Közlekedési Minisztériumként szolgált. „Az épület néhány lépésre található a Parlamenttől és szimbolikus, hogy a Miniszterelnökség címe az Alkotmány utca lesz” – fogalmazott.

Az új miniszterelnök azt is közölte: nem költözik kormányzati rezidenciába. „Maradok abban a budai házban, ahol a gyermekeim otthon vannak” – fogalmazott Magyar Péter.

Közölte azt is, hogy miniszterelnöki szolgálati gépkocsiként az országjáráson már megismert kék Skoda Superbet használja majd.

A kormány Facebook-oldalára is kitettek egy fotót a kormányülésről, közölve: „Magyar Péter miniszterelnök a választási kampányban tett ígéretéhez híven nem a korábbi kormányüléseknek helyet adó urizáló luxusba, a Karmelita Palotába hívja a kormánytagokat, hanem elsőként az aszály helyzettel súlyosan érintett Homokhátság keleti felében található Csongrád-Csanád megyei Ópusztaszerre. A helyszínválasztás szimbolikus, amely nem csupán meghatározza az új kormány szakpolitikai prioritásait és a magyar emberekhez való viszonyát, de egyben történelmi és nemzeti jelentősége is van.Ópusztaszer a magyar történelmi emlékezet egyik legfontosabb szimbolikus helyszíne. A hagyomány szerint itt tartotta Árpád fejedelem és a honfoglaló magyar törzsek vezetése az első nagy gyűlést a Kárpát-medence birtokbavétele után. A nemzeti emlékezet ezt az eseményt a magyar államiság és a közösségi rend alapításának egyik kiindulópontjaként őrizte meg.”

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×