Infostart.hu
eur:
355.84
usd:
312.38
bux:
138440.46
2026. június 23. kedd Zoltán
Vasúti sínek.
Nyitókép: Getty Images/EyeEm Mobile GmbH

Kilométereket gyalogoltak a magyar vonat utasai, miután leszállították őket a pótlóbuszról

Csak a szerb határig szállította az utasokat a Szegedről Szabadkára tartó vonatpótló busz pénteken, ahonnan gyalog kellett több kilométert megtenniük. A MÁV tájékoztatása szerint az utasoknak azért kellett sétálniuk, mert a pótlóbuszok nem léphették át az országhatárt.

Csak a szerb határig vitte a vonatpótló busz azokat az utasokat, akik pénteken Szegedről Szabadkára szerettek volna utazni – derül ki az RTL Híradó szombati riportjából, amelyből az Index készített összefoglalót.

Az esetről a híradó egyik nézője számolt be. Elmondása szerint Szegeden semmilyen tájékoztatást nem kaptak akik tovább utaztak volna. Később derült ki, hogy hiába várják a csatlakozást, pótlóbusszal viszik őket Szabadkára.

Azonban a busz a magyar–szerb határnál váratlanul megállt, az utasoknak pedig 3 kilométert kellett gyalogolniuk, mire beértek Horgosra, onnan pedig saját költségen kellett továbbmenniük.

A csatorna megkeresésére

a MÁV közölte, a fennakadást egy szerb vonat kisiklása okozta a szabadkai állomáson.

Az utasokat pedig azért tették le a határon, mert a mentesítő buszok az országhatáron belül közlekedhetnek. A környéken pedig nem volt olyan jármű amelynek lett volna nemzetközi engedélye. Az érintettek az ügyfélszolgálattól kérhetnek kártérítést.

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×