Infostart.hu
eur:
351.51
usd:
306.78
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina
A Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály által közreadott képen Gadics Gigi és Curtis (Széki Attila) énekel Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke országjárásának dunaújvárosi állomásán, a Dózsa György téren 2026. március 18-án.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály/Fischer Zoltán

Így alakul most a Fidesz-kampány

A csendes többség üzenetét állítják szembe a fideszesek a kampány utolsó szakaszában a Tisza Párt egyre hangosabb kommunikációjával.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter most már a lehallgatási botrányról is beszél a választási fórumain.

„Látják, már külföldi titkosszolgálatok magyar újságíró segítségével hallgatják le a magyar külügyminisztert. Óriási újdonságként festik fel a falra, hogy a magyar külügyminiszter szokott nem uniós külügyminiszterekkel is beszélni. Az a helyzet: a külpolitika erről szól. Lehet, hogy durva, amit mondok, de a diplomácia arról szól, hogy beszélni szoktunk más országok vezetőivel.”

A kormánypárti kampány másik kulcsembere, Lázár János építési és közlekedési miniszter mindenhol arról beszél, hogy Magyarország biztonságát csak a Fidesz tudja megvédeni, de biztonság alatt már nemcsak azt érti, hogy nem sodródunk bele az orosz-ukrán háborúba.

„Ha mi vagyunk, ha a Fidesz van, ha Orbán Viktor van, akkor velünk van 11 százalékos minimálbéremelés, Magyar Péterrel nem lesz. Ha mi vagyunk, van 13. és 14. havi nyugdíj, Magyar Péterrel biztos nem lesz. Ha mi vagyunk, olcsó lesz a gáz, ha Magyar Péter lesz, drága lesz. Ha mi vagyunk, alacsony lesz a rezsi, ha Magyar Péter lesz, ez mind nem lesz. Hallgass az eszedre, figyelj a zsebedre, és szavazz a Fideszre!”

Egy másik miniszter, a területfejlesztésért és a közigazgatásért felelős Navracsics Tibor a fősodortól teljesen eltérő kampányt visz, aminek az a magyarázata, hogy ő egyéni jelöltként indul el a választáson Tapolcán és Ajkán. Amikor a Tisza Pártról beszél, akkor is egy másik nézőpontból kritizálja a kormányoldal legnagyobb kihívóját.

„Az '50-es években az úgynevezett klerikális reakció nem kapott olyan gyalázkodó megjegyzéseket, mint az a képviselőjelölt, aki el mer indulni a Tiszán kívül másik párt színeiben, és mer a Tiszával szemben kritikát megfogalmazni. Ez valami elképesztő. A Tisza egyértelmű célja, hogy ledarálja az összes ellenzéki pártot, sőt én most már úgy látom, hogy valójában a Tisza sokkal inkább a többi ellenzéki párt ellen van, mint a Fidesz ellen, amivel megalapozza a DK-nak azt az állítását, hogy valójában a Tisza nem más, mint a Fidesz egyik fiókintézménye. Ezt majd ők eldöntik egymás közt. Csak arra akarok célozni, hogy elképesztőnek tartom, hogy kevesebb, mint három héttel a választások előtt a Tisza az energiáinak jelentős részét arra fordítja, hogy a többi ellenzéki pártot darálja le, és egyedül maradjon az ellenzéki térfélen – vesztesként.”

Összességében a Fidesz kampánya most arról szól, hogy a tiszások ugyan hangosabbak, de a kormánypárt mögött áll a csendes többség.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Jó hírek jöttek az iráni háborúval kapcsolatban, emelkednek az ázsiai tőzsdék

Jó hírek jöttek az iráni háborúval kapcsolatban, emelkednek az ázsiai tőzsdék

Az ázsiai tőzsdék többsége emelkedéssel kezdte a hetet, a régióban a japán és a dél-koreai részvénypiac teljesített a legjobban. A befektetők értékelték az amerikai–iráni tárgyalásokkal kapcsolatos kedvező fejleményeket, a hangulatot elsősorban a technológiai részvények, elsősorban a mesterséges intelligencia-sztorihoz kötődő chipgyártók és beszállítók erősödése támogatta, az iráni vezetők biztató nyilatkozatai enyhítették a közel-keleti feszültségekkel kapcsolatos aggodalmakat. A pozitív fejlemények hatására az amerikai részvényindexek határidős jegyzései is ledolgozták korábbi veszteségeik egy részét az ázsiai kereskedés során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×