Infostart.hu
eur:
352.14
usd:
307.39
bux:
138993.51
2026. június 22. hétfő Paulina
iratok papírok dokumentumok
Nyitókép: Pixabay

Megjelent a kormányhatározat az Ukrajnába induló magyar küldöttségről

Tényfeltáró bizottságot állított fel a kormány a Barátság kőolajvezeték ukrajnai működőképességének vizsgálatára.

A Védelmi Tanács szerda reggeli ülése után jelentette be Orbán Viktor kormányfő a tényfeltáró bizottság felállítását.

Az erről szóló kormányhatározat a szerda esti Magyar Közlönyben jelent meg. Rögzíti, hogy a kormány a rendelkezésre álló információk alapján megállapította, hogy a Barátság kőolajvezeték újraindításának nincs akadálya, ám azt az ukrán vezetés ezt vitatja. A kormány szükségesnek tartja az ellentétek tisztázását, ezért létrehozza a Barátság kőolajvezeték állapotát felmérő tényfeltáró küldöttséget. A csoport feladata a nemzetközi jog szabályaival összhangban „helyszíni vizsgálat alapján meggyőződni a vezeték állapotáról, működőképességéről”. Az eredményről tájékoztatni köteles a nyilvánosságot – áll a határozatban.

A tényfeltáró bizottságot az Energiaügyi Minisztérium államtitkára, Czepek Gábor fogja vezetni, a Mol vezetése egy tagot küld a bizottságba, a további tagokat a küldöttség vezetője hívja be.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón elmondta: a testület bármikor készen áll a Barátság kőolajvezeték szemléjére. Így „néhány óra alatt meg lehetne győződni arról, hogy az ukrán állítások valótlanok” – mondta.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdte meg újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés. A kormányfő kijelentette: azért indult a választáson, hogy megszabaduljon az ország a gazdasági és a politikai maffiától – június 22-e lehet a „D-day”. Frissülő cikk, tartsanak velünk!

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×