Infostart.hu
eur:
352.3
usd:
307.52
bux:
138602.48
2026. június 22. hétfő Paulina
A Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a 4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentõségû nemzetközi együttmûködési- és keretmegállapodásainak aláírásán a Karmelita kolostorban 2026. március 2-án.
Nyitókép: Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály/Fischer Zoltán

Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

A Védelmi Tanács szerdai ülésén hozott kormánydöntéseket ismertette a Facebook-oldalára feltöltött videóban Orbán Viktor miniszterelnök.

A Közel-keleti konfliktus miatt emelkedett a terrorfenyegetettség szintje Magyarországon – mondta a miniszterelnök szerdán a Védelmi Tanács ülése után.

„Megerősítettük az emberek védelmét, a rendőrök és katonák közterületi jelenlétét növeljük. Utasítottam a rendvédelmi szerveket, hogy a szélsőséges iszlamista csoportokkal összefüggésbe hozható személyekkel szemben a legszigorúbban lépjenek fel” – derül ki a kormányfő Facebook-videójából.

Kiemelt figyelmet kell fordítani a kritikus energetikai létesítményekre is – tette hozzá Orbán Viktor, közölve, hogy

„minden energetikai létesítmény, ami orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet.

Az Északi Áramlat vezetéket is az ukránok robbantották fel, ezért úgy döntöttünk, hogy meg kell erősítenünk a magyar energetikai létesítmények védelmét. A jelentés szerint, amit ma kaptam, a hadsereg 75 helyen már fel is vonult.”

A kormányfő azt is bejelentette, hogy tényfeltáró bizottságot küldenének Ukrajnába: „döntöttünk arról, hogy Czepek Gábor államtitkár vezetésével felállítunk egy tényfeltáró bizottságot. Az a dolguk, hogy a Barátság kőolajvezeték valóságos állapotát a helyszínen felmérjék. Követeljük Volodimir Zelenszkij elnöktől, hogy az ellenőreinket engedje be Ukrajnába, és tegye lehetővé a vezeték vizsgálatát.”

Kijelentette még, hogy Magyarország nem hagyja magát, ellenáll az ukrán zsarolásnak, az olajblokádot a kormány letöri, és a helyzet rendezéséig minden, az ukránok számára fontos uniós döntést blokkol.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését - jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Német és francia törvényhozók az eddiginél jóval határozottabb fellépést sürgetnek az orosz árnyékflotta ellen. A képviselők szigorúbb ellenőrzéseket és az olajszankciókat kijátszó tankerek feltartóztatását követelik, miközben Moszkva már olyan ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, mint a katonai kíséret biztosítása vagy akár a hajók aláaknázása - írja az RBC Ukraine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×