Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
A Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (b) és Németh Balázs, a Fidesz-frakció szóvivõje, a Fidesz országgyûlési képviselõjelöltje Budapest 13. választókerületében, Rákospalotán és Újpesten a Nemzeti Petíció kézbesítésén Rákospalotán 2026. január 29-én.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály/Fischer Zoltán

Orbán Viktor: a nemzeti petíció arról szól, hogy mondjunk nemet, „nem fizetünk!”

A nemzeti petíció arról szól, hogy mondjunk nemet a háború és az ukrán állam finanszírozására, arról szól, hogy nem fizetünk! – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebookra csütörtökön feltöltött videónyilatkozatában.

„Ha azt akarjuk, hogy Magyarország jó pályán maradjon, hogy megvédjük Magyarország családjainak életszínvonalát, akkor ebbe a küzdelembe bele kell állni. Nemet kell mondani nemcsak a kormánynak, hanem az egész országnak. És akkor, ha jól csináljuk, de csak akkor, sikerülhet. De ahhoz, hogy sikerüljön, először akarni kell. A petíció arról szól, hogy mondjunk nemet. Nem fizetünk!” – fogalmazott Orbán Viktor.

A kormányfő úgy értékelt, hogy a dolgok kezdenek súlyossá válni, most, hogy az ukránok „olajblokád alá vették Magyarországot”, ez még inkább így van.

Ráadásul az európai vezetők tegnap megegyeztek Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, hogy folytatni fogják a háborút – mondta, rámutatva: ez egyre több pénzt fog elvenni Európától az ukrán állam működésére és a háború pénzelésére is. Az a kérdés, hogy odaadjuk-e nekik a pénzünket, vagy nem – tette hozzá.

„Én eddig erre mindig nemet mondtam. Nekem nagy segítség, hogyha arra az egyértelmű magyar álláspontra tudok hivatkozni, hogy a magyar emberek, akiket megkérdeztünk, nemet mondanak a háború finanszírozására, nem akarják fizetni az ukrán állam működését, és nem fogadják el, hogy a rezsiárakat a háború miatt emeljék” – mondta Orbán Viktor.

Címlapról ajánljuk
Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Hegedűs Zsolt szerint a hőség nem egyszerű kellemetlenség, hanem komoly egészségi kockázatot jelent és különösen veszélyeztetettek az idősek, a várandósok, a kisgyermekek, a krónikus betegek, a szív- és érrendszeri betegségben érintettek, valamint azok, akik rosszul viselik a nagy meleget.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×