Infostart.hu
eur:
356.32
usd:
314.2
bux:
139128.06
2026. június 24. szerda Iván
A Budakeszin kigyulladt ingatlanok oltásán dolgoznak a tűzoltók.
Nyitókép: Facebook/Budakeszi Hír

Budakeszi polgármestere is megszólalt a katasztrófáról, a beszakadt födém alatt voltak a halottak

Hatalmas lángok csaptak fel péntek reggel Budakeszin egy sorházban. Mintegy két tucatnyi embert mentettek ki, de többen bennégtek.

Hatalmas lángok csaptak fel péntek reggel Budakeszin a Zichy utcában, egy sorházban található kétszintes házban, a környékbeliek nem emlékeznek ilyen katasztrófára ott a korábbi évekből.

A tűz további épületekre terjedt tovább. Összesen a reggeli első információk szerint 22 embert mentettek ki az egyes információk szerint illegálisan működtetett munkásszállóról, többeket súlyos állapotban hoztak ki, négyen a mentőszolgálat közlése szerint életveszélyes állapotban voltak. Később azt közölték, a brutális tűzben hárman biztosan a halálukat lelték. Helyszínről kapott, de meg nem erősített hírek mozgássérültekről szólnak.

Győri Ottília az InfoRádióban elmondta, éjjel 2.16-kor kapták a riasztást, majd minden erőt – közterület-felügyelet, polgárőrség, önkéntes és hivatásos tűzoltók, rendőrség és mentők – a helyszínre vezényeltek. A katasztrófa a Zichy Péter utca 40–42. alatt történt, a korábbi Sport hotel tetőtere kezdett el lángolni, de nem terjedt tovább a tűz. Hárman életüket vesztették, 27 sérültet pedig a mentő vitt el, 22-en könnyebben sérültek meg, négyen viszont súlyosabb, életveszélyes állapotban vannak – tette hozzá.

Senki nem maradt kint az utcán, mindenki kapott segítséget, a környékbeliek is összefogtak – jelezte a polgármester, arra is felhívva a figyelmet, hogy Budaörs is felajánlotta a segítségét; Czuczor Gergely képviselő egy ottani panzióban intéz elhelyezést annak, akinek erre szüksége van. „Minden olyan lakosságvédelmi intézkedést megtettünk, amire szükség van” – fogalmazott.

Sokak okiratai is elégtek, ennek pótlása is megkezdődött.

„Nagyon megrázta a települést, ami történt, minden segítséget köszönünk” – mondta.

Gázpalack robbant, a beszakadt födém alatt voltak a halottak

A katasztrófavédelem munkatársai vizsgálják a tűz keletkezésének okát és körülményeit. Az mindenesetre már kiderült, hogy az épületben a hő hatására egy gázpalack felrobbant, illetve két propán-bután, továbbá másik két ipari gázpalackot is kihoztak a szakemberek a tűzzel érintett területről. – mondta az InfoRádióban a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.

Csámpai Attila hozzátette: egy sorház jellegű épületről van szó, amik tűzfalakkal vannak elválasztva egymástól. A lángok 200 négyzetméteren, a kétszintes tetőtérbeépítéses épület teljes területén pusztítottak, innen kellett kimenekítenie 27 embert a tűzoltóknak, akik első körben több vízsugárral kezdték oldani a tüzet, megakadályozva a továbbterjedését. Miután végleg eloltották a lángokat, elkezdték átvizsgálni a romokat, hiszen beszakadt a födémszerkezet. Végül itt bukkantak rá három elhunytra – tette hozzá.

A helyi tűzoltók szerint több gázpalack robbant fel.

A tűzoltók nagy erőkkel vonult ki a helyszínre, több mint 50 hivatásos tűzoltó, illetve helyi önkéntes tűzoltók is a helyszínen dolgoztak több gépjárművel. Az érintett épületrész teljes egészében kiégett, az utómunkálatok ezért el fognak húzódni, hiszen a törmelékeket az utolsó centiméterig át kell vizsgálni – mondta a szóvivő.

Az épületet összesen 47 embernek kellet elhagynia. Ők csak azután térhetnek vissza az otthonaikba, ha arra alkalmasnak találják a szakemberek. Az utcát az épület előtt le kellett zárni, bár Csámpai Attila elmondása szerint egy nem túlságosan forgalmas útról van szó.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×