Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
A Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály által közreadott képen Donald Trump amerikai elnök (b) fogadja Orbán Viktor miniszterelnököt a washingtoni Fehér Házban 2025. november 7-én.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály/Kaiser Ákos

Orbán Viktor: irány Davos, Trump meghívására!

A Harcosok Klubjában tett bejegyzést a magyar miniszterelnök. Orbán Viktor komoly kritikát fogalmazott meg a brüsszeli elittel szemben. „Ursula von der Leyen és Manfred Weber olyan döntéseket hoznak, amelyek tönkreteszik az európai, így a magyar gazdákat is” – közölte. Orbán Viktor Trump meghívására Davosba indul.

„Extrém hideg ez a január, most látszik, mekkora érték a rezsicsökkentés. De a nagy hideg miatt cselekednünk kell. A kormány mai ülésén újabb döntéseket hozunk” – erről írt a Harcosok Klubjában Orbán Viktor.

A magyar miniszterelnök emlékeztetett, hogy a gazdák elfoglalták Brüsszelt. „Igazuk van” – tette hozzá. „Von der Leyen és Weber olyan döntéseket hoznak, amelyek tönkreteszik az európai, így a magyar gazdákat is” – idézi a kormányfő szavait a magyarnemzet.hu.

Orbán Viktor arra is felhívta a figyelmet, hogy „a silány minőségű és egészségtelen ukrán és latin-amerikai élelmiszerektől meg kell védeniük a gazdákat és a vásárlókat is, vagyis minden magyar embert. Holnap bizalmatlansági szavazás lesz Ursula ellen az Európai Parlamentben. Ott minden kiderül” – jelentette ki.

Orbán Viktor a terveiről szólva közölte: „Kormányülés bezártával irány Davos. Trump meghívására. Megalakítjuk a Béketanácsot. Aztán átvágtatunk Brüsszelbe, a rendkívüli miniszterelnöki csúcsra. Hosszú éjszakák előtt állok. Pénteken vissza Magyarországra. Szombaton Kaposvár.”

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Új motort kap a magyar gazdaság - az MNB már látja az ipari fordulatot

Új motort kap a magyar gazdaság - az MNB már látja az ipari fordulatot

A hazai ipar 2022 óta először járult hozzá pozitívan a GDP-hez 2026 első negyedévében, a szektor fellendülése pedig várhatóan a következő hónapokban is folytatódik majd - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) júniusi Inflációs jelentéséből. A 4 éve szenvedő szektor talpra állását elsősorban a számítástechnikai és villamos berendezések gyártásának felfutása, valamint az új feldolgozóipari kapacitások kiépülése támogatja. Az ipari rendelésállomány áprilisban 31,6 százalékkal múlta felül a 2025-ben látott adatot, kiemelkedő növekedéssel a villamos berendezések és a járműipar terén. Az MNB előrejelzése szerint 2027-től az új exportkapacitásoknak és a javuló külső környezetnek köszönhetően nőhet Magyarország exportpiaci részesedése, amelyben várhatóan az ipar is komoly szerepet játszik majd.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×