Infostart.hu
eur:
354.24
usd:
310.54
bux:
137704.12
2026. június 23. kedd Zoltán
Car frozen side mirror after a freezing rain phenomenon
Nyitókép: CatEyePerspective/Getty Images

Változott az előrejelzés, a durva ónos eső és az extrém hideg ezekben a megyékben érkezik

Veszélyes lesz az időjárás pénteken a közlekedőkre, valamint az idősebbekre és betegekre.

Vörösbe borult Baranya és Somogy a térképen: ezekben a megyékben a legeősebb, hármas fokozatú a riasztás ónos esőre, de az egész Dunántúlon (Komárom-Esztergom vármegyét kivéve) és még Bács-Kiskunban is riasztás van – derül ki a HungaroMet előrejelzéséből.

Az autósok legyenek nagyon óvatosak, jégpáncél boríthatja be az utakat!

Extrém hidegre is figyelmeztetés van, Nógrád vármegyére a legerősebb, de Szabolcsot kivéve az ország egész keleti felére, a teljes Tiszántúlra és Duna-Tisza közére, sőt még Komárom-Esztergom és Fejér vármegyékre is.

Ma reggeltől nyugat északnyugat felől egy csapadékzóna érkezik. Ebből az ország délnyugati harmadán egy átmeneti gyenge havazást követően a késő délelőtti, déli óráktól tartós ónos eső, kiemelten Somogy és Baranya megyék délnyugati felén jelentős mennyiségű (5 mm-nél több) ónos eső várható!

Északabbra, a Mosonmagyaróvár-Békéscsaba vonal tágabb térségében kisebb havazás valószínű, ált. 1-3 cm, néhol ennél vastagabb (~4-5 cm) friss hóréteg képződhet.

Az ország északkeleti harmadán ennél kevesebb (lepel-1 cm) hó hullhat.

Extrém hideg:

Ma a reggeli órákban az ország keleti felén, nagyobb területen várható –15 fok körüli, illetve az alatti minimum hőmérséklet, emellett az északi határszélen helyenként –20 fok alatti minimumok is előfordulhatnak.

A péntek reggeli órákban a nagy hideg miatt a sózás ellenére az utakra visszafagyott víz, latyak miatt azok nagyobb területen csúszósak lehetnek.

Az extrém hideg nagyon leterheli a szervezetet, ezért

különösen az idősek, krónikus betegek ne legyenek az utcán, ha csak lehet, és az autósok is fokozott felkészüléssel induljanak el: csakis téli gumival, teli tankkal, feltöltött telefonnal és takaróval, némi élelmiszerrel és innivalóval a kocsiban, ha netán elakadnánk.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Megvan, mire költene azonnal több pénzt a magyar egészségügyben az államtitkár

Megvan, mire költene azonnal több pénzt a magyar egészségügyben az államtitkár

Átfogó helyzetfelméréssel és egy részletes "országleltár" elkészítésével tervezi elindítani a szakmai munkát az új Egészségügyi Minisztérium a magyar egészségügyi ellátórendszert illetően, miközben az intézményi működési adatok súlyos strukturális és területi egyenlőtlenségeket, valamint jelentős rejtett humánerőforrás-hiányt mutatnak - derült ki Buga László az Egészségügyi Minisztérium kórházi fekvő- és járóbeteg szakellátásért felelős államtitkárának IME konferenciáján. Azt is hangoztatta, hogy a legfontosabb prioritás a szakdolgozói béremelés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×