Infostart.hu
eur:
355.45
usd:
312.3
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán
Irsai Olivér szőlőt szüretelnek a Baranya megyei Palkonyán 2018. augusztus 1-jén. Ezen a napon kezdődött a szüret a villányi borvidéken.
Nyitókép: MTI Fotó: Sóki Tamás

Nébih: újabb borvidék vált fertőzötté

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) arról számolt be, hogy Villány térségében is megjelent a szőlő aranyszínű sárgaság nevű betegsége, így a 22 magyarországi borvidékből már 15 érintett.

A villányi borvidék szőlőfajtáinak nagy része fogékony a kórokozóra, a terjedés csak hatékony megelőző intézkedésekkel akadályozható meg. A közlemény szerint súlyos növényegészségügyi és gazdasági kockázatokkal kell számolniuk azoknak, akik nem ellenőrzött szaporítóanyagot használnak, vagy nem védekeznek a betegséget terjesztő amerikai szőlőkabóca ellen.

A Nébih a hatékony intézkedésekkel magyarázta, hogy az ország északi részének történelmi borvidékei továbbra is mentesek a kórokozótól. Amennyiben a terjedését nem sikerül megállítani, hatósági növényegészségügyi intézkedésekre lehet szükség.

A legfontosabb tudnivalókról, teendőkről és a lehetséges következményekről az amerikai kabócáról szóló Nébih-oldal tájékoztat.

Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×