Infostart.hu
eur:
355.82
usd:
313.21
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Nyitókép: Police.hu

Őrizetbe vettek egy fiatalt, aki négy iskolába küldött fenyegető e-mailt

Őrizetbe vettek egy hódmezővásárhelyi fiatalt, aki négy iskolába küldött fenyegető e-mailt – közölte a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a police-hu-n.

A rendőrségre január 23-án késő délután érkezett bejelentés, hogy két szegedi és két hódmezővásárhelyi iskola elektronikus postafiókjába fenyegető e-mailek érkeztek. Az üzenetekben az elkövető bombarobbantással fenyegetőzött, és az épületek kiürítésére szólította fel az iskola vezetését.

A bejelentést követő percekben csaknem harminc rendőr kezdte meg az iskolák átvizsgálását. A kutatás során robbanóanyagot nem találtak.

A nyomozók azonnal adatgyűjtésbe kezdtek, majd nem sokkal később azonosították az elkövető egyedi hálózati címét. A bejelentést követő negyedik napon gyanúsítottként hallgattak ki egy 14 éves helybéli fiút, aki beismerte a bűncselekmény elkövetését. Vallomásában elmondta, hogy nem akart másnap iskolába menni, ezért küldte az e-maileket.

A fiút a nyomozók őrizetbe vették; közveszéllyel fenyegetés miatt indult vele szemben eljárás.

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×