Infostart.hu
eur:
356.32
usd:
314.2
bux:
139128.06
2026. június 24. szerda Iván
A rendőrség által közzétett képen átvizsgál egy rendőr egy osztályt egy tatai iskolában 2025. január 23-án. A jelenlegi adatok szerint országszerte több mint 240 iskola érintett a reggeli bombafenyegetésben. Az ORFK közleménye szerint valószínűleg egy helyről származó, hasonló tartalmú elektronikus levél érkezett több oktatási intézménybe. Az eddig átvizsgált épületekben a kutatás során robbanószert, vagy robbantásra alkalmas eszközt nem találtak.
Nyitókép: MTI/ORFK

Ismét bombariadó több magyar iskolában

Lapértesülések szerint pénteken több magyar iskolában kellett intézkedni bombafenyegetés miatt.

Frissítés: az Eduline is arról tudósít, hogy egyre több iskola számol be fenyegetésről közösségi oldalán.

Több iskola is bombafenyegetést is kapott péntek reggel. A Telex információi szerint Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár levélben értesítette az intézményvezetőket az újabb fenyegetésekről, és arra kérte az igazgatókat, hogy haladéktalanul értesítsék a rendőrséget, ha az iskolájuk ilyen emailt kap.

Az Egri Ügyek beszámolója szerint a Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskolában péntek délelőtt bombariadó volt, ami után a tanárok biztonságos helyre kísérték a gyerekeket.

Az iskola igazgatója, Kollár Tamás megerősítette a bombariadó hírét. A rendőrség a helyszínre érkezett és megkezdték az épület átvizsgálását.

A bombafenyegetések tényét a maglódi Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola is megerősítette a Facebook-oldalán. Mint írták, hogy pénteken több iskola is kapott bombafenyegetést, de az ő intézményünkhöz eddig ilyen fenyegetés nem érkezett. „Folyamatosan figyelemmel kísérjük és ellenőrizzük a beérkező leveleinket. Szükség esetén megtesszük a hivatalos lépéseket, és egyidejűleg értesítjük a szülőket is” – közölték.

Múlt héten, csütörtökön csaknem háromszáz iskola kapott fenyegető tartalmú elektronikus levelet országszerte. Robbanószert és robbantásra alkalmas eszközt sehol sem találtak.

A rendőrség terrorcselekménnyel fenyegetés bűntett gyanúja miatt indított nyomozást, ugyanakkor azt is közölték, hogy nincs valós veszély.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×