Infostart.hu
eur:
355.82
usd:
313.06
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
fotó: police.hu
Nyitókép: police.hu

Elkaptak egy magyar fiatalt bombafenyegetés miatt

A Békés vármegyei rendőrök egy nap alatt azonosítottak egy tizenéves fiút, aki levélben fenyegetett meg egy vésztői iskolát.

Robbantásról szóló, fenyegető e-mailt kapott január 23-án 17 órakor az egyik vésztői általános iskola - közölte a rendőrség.

Az intézmény igazgatója azonnal értesítette a rendőrséget.

A levél angol nyelvű és arról szól, hogy másnap ne legyen tanítás az iskolában, ellenkező esetben az épület fel fog robbanni.

A szöveg tartalmában, megfogalmazásában nem hasonlít arra a küldeményre, amit azon a napon több száz oktatási intézmény megkapott.

A rendőrök az iskolát alaposan átvizsgálták, robbanószerkezetet nem találtak. Az intézmény kiürítésére nem volt szükség, mert az épület már zárva volt, senki sem volt ott. A kibernyomozók közben egy nap alatt azonosították a levél íróját, egy 15 éves Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei fiút.

A bombafenyegetést azért találta ki a tinédzser, mert nagyfiúnak akart látszani egy lány előtt. A Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntett gyanúja miatt indított büntetőeljárást ellene és őrizetbe vette.

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×