Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök érkezik a Kossuth rádió óbudai stúdiójába, ahol interjút adott a Jó reggelt, Magyarország! című műsorban 2025. január 24-én.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor nagyon nehéz időkre emlékezett

A Kútvölgyi kórházba látogatott el Orbán Viktor miniszterelnök a koronavírus-világjárvány kitörésének ötödik évfordulóján, ahol mások mellett Müller Cecília országos tisztifőorvossal idézték fel a korábban bevezetett intézkedéseket - látható a kormányfő által pénteken közzétett Facebook-videóban.

"A Kútvölgyi kórházban emlékeztünk vissza az 5 éve kitört világjárványra. Minden, amit még sosem mondtunk el a Covid-járványról. Vasárnap 19:00, a YouTube-csatornámon" - olvasható a miniszterelnök videójának ajánlójában.

A kisfilmben a kormányfő a megújult Kútvölgyi kórházban idézte fel a járvány kezdetét; az intézmény lett öt esztendeje az első magyarországi karantérkórház.

Müller Cecília a kezdetekről azt mondta, hogy eleinte nem lehetett tudni, meddig tart, és milyen következményekkel jár a pandémia. Kiemelte, a magyar szakemberekkel együtt úgy döntöttek akkor, hogy még az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása előtt bevezetik a lezárásokat. Az országos tisztifőorvos szerint Magyarországon elképzelhetetlen lett volna, hogy valaki ne kapjon ellátást valamelyik gyógyintézetben.

Orbán Viktor szerint kulcskérdés volt, hogy minél több embert be tudjanak oltani, mert csak így lehetett kezelni a járványt. A miniszterelnök felidézte, hogy végig a legrosszabb forgatókönyv alapján kellett kialakítani a kapacitásokat.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×