Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Unsplash

"Cirkulál a lakosság körében" - fura járványügyi közlés

A múlt héten enyhén emelkedett a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ a honlapján.

Azt írták, hogy az év 48. hetében a koronavírus örökítőanyagának országos átlagkoncentrációja a szennyvízben enyhén emelkedett. Csökkenést figyeltek meg Debrecenben, Kaposváron és Kecskeméten,

emelkedést Székesfehérváron, Szolnokon és a Budapest környéki agglomerációs települések egyesített mintájában,

míg stagnálást 16 helyszínen tapasztaltak.

A tájékoztatás szerint Győrben, Székesfehérváron, Kaposváron, Kecskeméten, Szolnokon és Debrecenben az örökítőanyag koncentrációja a mérsékelt, máshol az emelkedett tartományban van.

Az NNGYK közlése szerint a szennyvízeredmények alapján elindult a koronavírus-fertőzések számának emelkedése, de jelentős növekedés a következő egy-két hétben nem várható.

Hagyományos influenza

Tudatták azt is, hogy az influenza A vírusa örökítőanyagának szennyvízben mért országos átlagkoncentrációja csökken: a 48. naptári héten egyes területeken emelkedést mutatott, Budapest Észak-pesti Szennyvíztisztító Telep, Budapest Központi Szennyvíztisztító Telep, Nyíregyháza és Szombathely mintájában volt az örökítőanyag mennyisége kimutatási határ feletti.

Hozzátették: a szennyvízben mért értékek alapján az influenzavírus "cirkulál a lakosság körében", és nem zárható ki, hogy egyes helyeken a közeljövőben emelkedni fog a fertőzések száma.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×