Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Új mentőautók az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) Markó utcai központja előtt 2023. március 27-én. Tovább folytatódik a mentőszolgálat 2010-ben megkezdett korszerűsítése, most újabb 33 mentőautó beszerzésére nyílt lehetőség 1,5 milliárd forint értékben - jelentette be a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Így erősítik meg a mentőellátást Budapesten

Gyorsbeavatkozó egységekkel, a segélyhívás során létesíthető videókapcsolattal és edukációs kampánnyal tovább erősítik a mentőellátást Budapesten – közölte az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szombaton az MTI-vel.

A mentők októberben 35 ezer mentési feladatot és közel 10 ezer ügyeleti beteget láttak el Budapesten és környékén. A fővárosi esetszám évről évre emelkedik, és a mentőegységeknek a percenként beérkező 112-es segélyhívások mellett sok szekunder transzportot – kórházak közötti betegszállítást – is el kell végezniük – írták közleményükben.

Hozzátették: komoly eredmény, hogy a legsürgősebb, „kiemelt P1” esetekben – például újraélesztésnél – a feladatok növekvő száma mellett is fenn tudták tartani a gyors kiérkezési időt, ami az év első tíz hónapjában a segélyhívástól a beteghez érkezésig átlagosan 12 perc volt.

Azt írták, a növekvő feladatszámhoz igazodva, és a még gyorsabb ellátás érdekében az OMSZ öt új, gyorsbeavatkozó egységet állít szolgálatba Budapesten. A hívásfogadók munkáját újabb szakmai támogatással, szakorvosi konzultációs elemmel, videókapcsolat létesítésének lehetőségével segítik, de átalakítják a közép-magyarországi régió operatív szolgálatirányítási és adminisztratív vezetői rendszerét is.

Kitértek arra is, hogy az indokolatlan mentőhívások számának csökkentése érdekében az OMSZ, a Magyar Orvosi Kamara és a Magyar Gyógyszerészi Kamara a közelmúltban közös tájékoztató kampányt indított, amelyben igyekeznek segítséget nyújtani a betegeknek abban, hogy különféle panaszok esetén kihez forduljanak, és melyek azok a súlyos, sürgős esetek, ahol valóban a mentőhívás jelenti a megfelelő megoldást.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×