eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 6. vasárnap Brúnó, Renáta
Nyitókép: police.hu

Több mint húsz ember a balatoni vízirendőröknek köszönheti az életét

Viharban elsodródott SUP-osok, kite-szörfösök, vitorlázók és egy kalózcsónak utasai is segítségre szorultak.

A járőröknek péntektől vasárnapig tizenegyszer kellett intézkedniük, összesen 21 embert mentettek ki a Balatonból − olvasható a rendőrség honlapján.

A strandolók többször kerültek olyan veszélyes helyzetbe, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudtak volna biztonságosan a partra jutni. Az időnként viharosra élénkülő szélben elsodródott kite-szörfösök, SUP-osok, veszteglő csónakok mellett homokpadra futott vitorlás, felborult katamarán és kalózcsónak utasait segítették ki szorult helyzetükből a rendőrök.

A közleményben hozzáteszik, hogy nem szabad vízbe ugorni olyan helyen, ahol a strandolók nem biztosak a vízmélységben és vízhőmérsékletben, biztos úszótudás nélkül érdemes felvenni a mentőmellényt, továbbá ha valaki el akar távolodni a parttól, ne tegye egyedül.

Tilos a fürdőzés ittasan, de józanul sem jó elaludni a matracon vagy más hasonló eszközön, mert besodródhatunk a mély vízbe.

Vízen vagy a vízben különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, figyelni kell egymásra, társainkra, gyermekeinkre, hiszen egy veszélyhelyzet nagyon gyorsan kialakulhat. Elsőfokú viharjelzésnél a lámpa percenként 45-öt villan, ebben az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni. Másodfokú viharjelzés esetén a berendezés percenként 90-szer villan fel, ilyenkor fürödni tilos, valamint szintén nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni (a vitorlás hajók kivételével).

A viharjelzés figyelembevételével, jó helyzetértékeléssel és az alapvető biztonsági intézkedések betartásával legtöbbször megelőzhetők a veszélyhelyzetek.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a tó vízfelületén bajba kerülnek vagy bajba jutott személyt, személyeket észlelnek, tegyenek bejelentést az ingyenes 1817-es segélyhívó telefonszámon!

Címlapról ajánljuk

Aggasztó ütemben öregszik a magyar társadalom, nagy bajokat okozhat ez a betegség

Néhány évtizeden belül a társadalom egyharmada 65 éven felüli lesz, így a családok mellett a szociális és egészségügyi ellátórendszernek is fel kell készülnie arra, hogy nagyobb feladatot jelent majd a demens betegek gondozása – mondta az InfoRádióban Beneda Attila család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkár.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×