eur:
406.07
usd:
383.76
bux:
78959.14
2024. november 19. kedd Erzsébet
Szabadon engedett ukránok az Ukrajna és a Donyec-medencei szakadár területek közötti újabb fogolycsere helyszínén a kelet-ukrajnai frontvonal mentén lévő Majorszke ellenőrző pontnál 2019. december 29-én. A Donyec-medencei fogolycserének még az év végéig történő végrehajtásáról a normandiai négyek vagyis Ukrajna, Oroszország, Franciaország és Németország december 9-i párizsi csúcstalálkozóján született megállapodás.
Nyitókép: MTI/EPA/Jevhen Honcsarenko

Ukrajna tanácstalan: mi van a Magyarországra érkezett hadifoglyaival?

Ukrajnának még mindig nincs semmi információja arról, hol tartózkodnak az Oroszországból Magyarországra szállított kárpátaljai magyar származású ukrán hadifoglyok - írja a zxid.net.

Ahogy arról az Infostarton is beszámoltunk Magyarországra érkezett 11 kárpátaljai hadifogoly. Ezt később Semjén Zsolt is megerősítette.

Most Andrij Juszov az ukrán hírszerzés szóvivője egy ukrán tévében arról beszélt, hogy nincs érdemi információjuk a katonákról - számol be ukrán lapközlés alapján a Kárpáthír.

Elmondása szerint Ukrajna semmit nem tud a katonák sorsáról, de folytatja a részletek kiderítését, mert szeretné, hogy biztonságban szabadlábra kerüljenek. Viszont egyelőre azt sem tudják, hogy valóban Magyarországon vannak-e és szabadok.

A portál emlékeztet arra a korábbi híresztelésre, hogy Magyarország Ukrajna elleni provokációra akarja felhasználni a magyar származású hadifoglyokat - erről az Index írt.

Semjén Zsolt az atv.hu megkeresésére azt mondta: mindez az Orosz Ortodox Egyház gesztusa Magyarország iránt, ezek az emberek a szabadságukat ennek köszönhetik.

"Ez emberi és hazafias kötelességem"

- fogalmazott.

Az atv.hu értesülése szerint az ügy koordinációját Semjén Zsolt mint egyházpolitikáért és egyházdiplomáciáért felelős miniszterelnök-helyettes látta el, és mindez illeszkedik Ferenc pápa fogolyszabadítási missziójához. Egyházi keretek között zajlott az akció, kárpátaljai magyarokról van szó - erősítették meg a portálnak.

A hadifogoly-szállításban közreműködött a Magyar Máltai Szeretetszolgálat is.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta: arra kaptak felkérést, hogy emberek életének megmentésében vegyenek részt.

Fotónk illusztráció, egy tavalyi fogolyelengedéskor készült.

Címlapról ajánljuk
Marsai Viktor: Donald Trump már most készülhet az első komolyabb csatájára a tervezett deportálások miatt

Marsai Viktor: Donald Trump már most készülhet az első komolyabb csatájára a tervezett deportálások miatt

Donald Trump Fehér Házba való visszatérésével hatékonyabb lehet a határvédelem, a kampánya során megfogalmazott üzeneteknek pedig nagyon erős elrettentő ereje lehet a migráció kezelésében – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet igazgatója, aki arról is beszélt, hogy a régi-új elnök várhatóan vámok lehetséges kivetésével igyekszik majd nyomást gyakorolni a küldő országokra.

Neurológus: ha kialakul az epilepsziás roham, akkor azt megállítani már nem lehet

Nem lehet megállítani egy epilepsziás rohamot, ugyanakkor az orvosok mellett a közvetlen környezet is sokat tehet azért, hogy ne legyen nagyobb baj. A szakemberek ilyenkor semmiképpen nem használnak defibrillátort, újraélesztéssel próbálkozni indokolatlan esetben csak további problémákat okozna – mondta az InfoRádióban Ilniczky Sándor neurológus.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×