"Várjunk még pár hetet nyugodtan!" – fogalmazott egyértelműen Morent Péter abban az ügyben, hogy tart-e már ott az időjárás tavasszal, hogy lecseréljük a téli gumit nyárira az autókon. "A hajnali időjárás bárkit megviccelhet, aki hajnalban indul, de aki csak nappal autózik, az is figyeljen, mert lehetnek problémák" – részletezte.
Tapasztalatai szerint már megindult egyfajta érdeklődés a gumisoknál, amit rohamnak azért még nem mondana. Elismerte, a téli gumi nappal jobban kopik, ha már melegebb az idő, sőt
egyenesen tilos a már felforrósodott aszfalton téli gumit használni, "egy vagy két délután alatt használhatatlanná válik az abroncs".
Azt is elmondta, ideális esetben meddig lehet egy téli, illetve egy nyári szettet használni.
"Sok mindentől függ:
- milyen kategóriájú autót vezetünk
- mennyit használjuk
- mikor cseréljük
- hogyan és hol tároljuk
- hogyan ápoljuk.
Ha például magunk cseréljük az abroncsot, az nem ugyanaz, mint ha szakember csinálja, aki centrírozza, áttekinti a belső felületeket is. Mindenképpen szakemberre bíznám és szakműhelyben tárolnám a gumiabroncsokat. Ez esetben nagyon sok évet ki tudnak szolgálni" – ecsetelte Morent Péter.
Azt is javasolta,
egy-két havonta egy benzinkútnál ellenőrizzük a gumik nyomását,
ez ugyanis változhat, ami előnyös, de hátrányos is lehet a menettulajdonságokra nézve.
Külön kitért még a gumik tárolására is:
- fektetve
- távtartóval felszerelt állványon
- egymáshoz össze nem érintve
- ha lábon tároljuk, forgassuk az abroncsokat.
"Ha hosszan nem használjuk az autónkat, akkor is javaslom, hogy néhány métert tegyünk meg velük, hogy más állásba kerüljenek az abroncsok" – mondta még.