eur:
411.24
usd:
392.65
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Roncsautót szállítanak el a Városligetből egy budaörsi telephelyre 2014. október 8-án. A Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság (FÖRI) csaknem négyszáz roncsautót talált szeptemberben, amelyek elszállítását már megkezdték, és ezzel parkolóhelyeket szabadítanak fel.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Amikor igazán drága a pesti parkolás: 3662 elszállított autó, 3552 kerékbilincs

Közel 300 százalékkal megugrott a kerékbilincselések száma a fővárosban, valamint csaknem 70 százalékkal több autót szállítottak el tavaly.

Összesen 3662 darab járművet szállítottak el a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság (FÖRI) trélerei 2022-ben – derült ki a vezess.hu által kikért statisztikákból, ami 65 százalékos növekedés 2021-hez képest.

Az elszállítás a legsúlyosabb büntetése az elhibázott parkolásnak, akkor alkalmazzák, amikor például kapukijáróban hagyja járművét a figyelmetlen tulajdonos, ezzel akadályozva mondjuk egy mélygarázsba való behajtást. Vagy zebra elé állva takarja az átkelő gyalogosokat, egyértelműen veszélyeztetve őket, vagy éppen mozgáskorlátozottak helyére áll be. Mindezekért jelentős összeget kell kifizetni a járművezetőknek: egy-egy elszállított személyautó visszaadásáért 20 ezer forintot, tehergépkocsikért 60 ezret, plusz tárolási díjat, amely naponta 1200 forint. Ezen felül helyszíni bírság is jár a KRESZ megsértése miatt, ami szintén több tízezres tétel.

A mozgáskorlátozottak számára kijelölt parkolóhelyek használatáért jár a legsúlyosabb büntetés. A hatályos kormányrendelet szerint a helyszíni bírság 50 ezer forint, míg feljelentés esetén a szabálysértési bírság összege 100 ezer forint is lehet.

Jelentősen megemelkedett a fővárosi költségvetésbe befizetett bírságösszeg is,

amely csak az elszállítások után 66,18 millió forint volt tavaly. Ez 47 százalékos növekedés a 2021-es összeghez képest, amely már eleve magasabb volt a két évvel ezelőttinél.

A szabálytalan járművek elszállításánál is sokkal nagyobb mértékben emelkedett a fővárosi közteresek által felszerelt kerékbilincsek száma 2022-ben. Összesen 3552 alkalommal nyúltak ehhez az eszközhöz, ami 289 százalékos emelkedés egy év alatt. 11 500 forintért veszik le fém szerkezetet, de ebben az esetben is kiszabhatnak bírságot a szabályszegéstől függően. Tavaly bő 40 millió forintnyi bevétele volt a fővárosnak ebből, amely szintúgy jelentős növekedés a korábbi esztendők számaihoz képest.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×