Infostart.hu
eur:
352.42
usd:
308.38
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina
Concept of wealth, personal savings and collecting money for retirement
Nyitókép: Bence Bezeredy/Getty Images

Jókorát változott a SZÉP-kártyák használata, le is állt a rendszer

Hétfőtől érvényes a legutóbbi kormánydöntés. Májustól megint új világ jön.

Január 9-től megszűnnek a SZÉP-kártya alszámlái, ugyanis összevonták az eddigi szálláshely, vendéglátás és szabadidő zsebeket. Az azokra feltöltött összegek pedig összeadódnak és szabad felhasználásúak lesznek.

A változás két és fél millió kártyafelhasználót és csaknem 50 ezer hazai turisztikai szolgáltatót érint.

Eddig is valamennyi zsebből ki lehetett egyenlíteni a számlát, azonban mostantól átláthatóbb és egyszerűbb lesz a rendszer.

A Magyar Turisztikai Ügynökség szerint a SZÉP-kártya eddig is a belföldi turizmus motorjának számított, és az intézkedés hatására várhatóan tovább nő a népszerűsége – számolt be róla az M1 Híradója.

Az azenpenzem.hu pedig arról írt, hogy az átállás idején, vasárnap estétől hétfő reggelig,

egyes bankoknál eltérő ideig, de van, ahol várhatóan reggel 8-ig nem lehet használni a rendszert se fizetésre, se az egyenleg lekérdezésére.

2022. november végén a SZÉP-kártyákon rendelkezésre álló összeg elérte a 88 milliárd forintot, ezt országszerte csaknem 50 ezer elfogadóhelyen használhatják fel a vendégek. Azt remélik, hogy a mostani módosítás elsősorban a vidéki szolgáltatók forgalomnövekedéséhez járulhat hozzá.

Összességében tavaly január és november között több mint 302 milliárd forintot töltöttek fel a munkáltatók a szép- kártyákra, ez idő alatt a dolgozók költései meghaladták a 350 milliárd forintot.

Iparkodni kell a költéssel

Nagyon fontos, hogy a tavaly október 15-e előtt a kártyán levő összeget

tekintet nélkül annak feltöltési idejére célszerű az idén május végéig elkölteni.

Ami ugyanis 2023. május 31-ére megmarad, abból 15 százalékos egyszeri díjat vonnak le a bankok.

A 2022. október 16-án érkezett juttatásra már a 365 nap ketyeg. Ebben az esetben 2023. október 15-én telik le az előírt határidő. Ez után a legkorábbi díjterhelési nap 2024. március 20. lesz. Addig tehát levonás nélkül elkölthető a pénz. Ha valaki 2023. március 21-én kap juttatást, neki 2024. március 21-én telik le a 365 nap, ezt követően a legközelebbi díjterhelési nap 2024. szeptember 20. lesz.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új köztársasági elnök megbízatása akár ideiglenes is lehet

Magyar Péter: az új köztársasági elnök megbízatása akár ideiglenes is lehet

Az új köztársasági elnöknek azzal a tudattal kell vállalnia a megbízatását, hogy az jó eséllyel akár ideiglenes is lehet – jelentette ki a miniszterelnök egy hétfő esti interjúban. Magyar Péter azt is bejelentette, hogy a héten kihelyezett kormányülést tart a Tisza-kormány Budapesten kívül.

Horváth Péter: ötödiktől felfelé lehetne összevonni osztályokat

Egyre kevesebb diák van, ezért területekre, régiókra, településekre lebontva meg kell vizsgálni, hogyan lehetne optimálisabban megoldani a gyermekek elhelyezését – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy egy-egy összevonást csak komoly előkészítéssel érdemes elkezdeni, figyelembe véve a speciális, hátrányos helyzetű diákok igényeit.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Magyar Péter beszélt a leendő köztársasági elnökről, az alkotmányozásról és a vagyonvisszaszerzésről

Magyar Péter beszélt a leendő köztársasági elnökről, az alkotmányozásról és a vagyonvisszaszerzésről

A Tisza-kormány kezdeményezi Sulyok Tamás köztársasági elnöki megbízatásának megszüntetését, az alaptörvény-módosítás egy nagyobb intézményi csomag része, amely érinti az Alkotmánybíróságot, a Kúria elnökét és a képviselői mandátumok korlátozását is – ismertette Magyar Péter miniszterelnök a 444-nek adott interjújában. Magyar arról is beszélt, hogy szeptembertől átfogó alkotmányozási folyamat indulna, amelyben a közvetlen államfőválasztás is szóba kerülhet. A kormányfő emellett ismertette a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatallal kapcsolatos terveit, amely európai szinten is az egyik legerősebb korrupcióellenes szervként működne, a kormánytól függetlenül, az Országgyűlésnek beszámolva.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×