Infostart.hu
eur:
352.63
usd:
308.33
bux:
139341
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Facebook/Magyar Honvédség

Nagybajom - 360 kiló világháborús lőszer került elő

A tűzszerészek fémkereső műszerrel vizsgálták át az érintett területet, ahol több mint harminc különböző típusú lőszer és gránát került elő.

Csaknem 360 kilogramm második világháborús páncéltörő lőszer, gránát került elő a Somogy megyei Nagybajomnál egy mezőgazdasági területen - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede kedden a Facebook-oldalán.

Nagybajom külterületéről érkezett a bejelentés, hogy mezőgazdasági földmunkák közben egy robbanótestnek látszó tárgyat találtak - írták.

A tűzszerészek fémkereső műszerrel vizsgálták át az érintett területet, ahol több mint harminc különböző típusú lőszer és gránát került elő.

A katonák 29 német 7,5 centiméteres páncéltörő lőszert, egy ezekkel megegyező űrméretű és típusú gránátot, illetve egy szintén 7,5 centiméteres repeszgránátot szállítottak el a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére, későbbi megsemmisítésre - közölték.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×