eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök, az esemény főszónoka beszédet mond a Conservative Political Action Conference (CPAC) Hungary elnevezésű, kétnapos konzervatív politikai fórum első napján a Bálna Budapestben 2022. május 19-én.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor 12 pontja a CPAC-en: ha te vagy a legjobb, akkor győzhetsz

A budapesti konzervatív konferencián a miniszterelnök elmondta, miért fognak győzni "legközelebb is". Kihirdette a balliberális progresszió elleni sikeres harc 12 pontját.

Orbán Viktor miniszterelnök is felszólalt a CPAC Hungary 2022 konzervatív konferencián a Bálnában csütörtökön Budapesten.

"Egy hónapja nyertük meg a zsinórban a negyedik választásunkat, és néhány napja alapítottam meg az ötödik keresztény, konzervatív kormányomat. (...) Mi, magyarok joggal érezhetjük úgy, hogy

a szavaink mögött van fedezet"

- fogalmazott a kormányfő.

Felidézte, hogyan irigyelték régen a nyugati demokratikus vitakultúrát, míg nekünk "a Csernobil sorozatban látott" világból jutott negyven hosszú év.

Ezután arra tért rá, "hogyan győztünk" a kommunisták, majd a liberálisok, ezt követően pedig az ellenük összefogott világgal szemben, és hogyan fognak győzni legközelebb is, mert ahogy a fradisták is mondják: "még, még, még, ennyi nem elég!".

A csata szerinte "kihozza mindenkiből a legjobbat, és megtisztít mindentől, ami gyengévé tesz".

"Ha te vagy a legjobb, akkor győzhetsz" - tette hozzá.

Felidézte, "30 éve" itt is a baloldal volt hatalmon, az államgépezet azon volt, hogy bebetonozza a hatalmát.

"Egy woke világban nőttünk fel, egy mindennapi diktatúrában"

- mondta aztán.

A nyolcvanas években aztán úgy döntöttek, "elég volt", "a szovjetek ki, a kommunisták le".

Tévedtek azonban a rendszerváltozáskor, mert a liberálisok és a konzervatívok paktumot kötöttek, majd a liberálisok a posztkommunistákkal álltak össze, két vállra fektetve a jobboldalt - idézte fel 1994 eseményeit Orbán Viktor.

Aztán 2002-ben az történt, ami Amerikában Donald Trump kormányzása után: "kiválóan kormányoztunk, de a baloldal mocsara lehúzott bennünket", ezt követően a baloldal pedig elköltötte az emberek pénzét, etnikai alapú gyilkosságok borzolták a kedélyeket, a rendőrség a minimális rendet sem volt képes fenntartani. "Kedves amerikai barátaim, azt hiszem, már önök is láttak ilyet" - szólt közönségéhez. "Ha baloldali kormány kerül hatalomra, a történet szinte mindig ugyanez" - mondta még.

2010-ig aztán meghirdették a reconquistát, "visszatértek", ebbe beletettek 8 évet, "a recept elkészült".

Tizenkét pont

Szerinte

12 pontból áll a progresszió legyőzésének nyílt, "szabadon felhasználható" receptje:

  1. a saját szabályaink szerint kell játszani, nem szabad elfogadni a mások által írt utat, "aki az ellenfelei szerint játszik, bizonyosan veszíteni fog"
  2. nemzeti ideológia: a választók oldalán kell maradni, "a választók azt mondták, Viktor, építsd fel azt a falat, három hónap múlva állt a fal, nem kell ezt túlgondolni"
  3. nemzeti érdek a külpolitikában, "Hungary first". "Itt van a szomszédban zajló háború. Oroszország az agresszor, Ukrajna védekezik. De minket a honvédség véd meg és a NATO."
  4. legyen médiánk: el kellene különülnie a politikának és a médiának, de ez a nyugati baloldalon sem történik így
  5. leplezd le az ellenfeleid szándékát - "ki lenne a nagyobb tabudöntögető, mint Donald Trump. Nem a ma, hanem a holnap tabuit kell ledönteni", példaként említette Orbán Viktor "az LMBTQ-lobbi szándékainak leleplezését"
  6. olyan politikát kell folytatni, amellyel az ellenfél is jól jár
  7. ne szorulj ki a szélére - "meg kell adni az Istennek, ami az Istené, a császárnak, ami a császáré, és a természettudománynak, ami a természettudományé"
  8. minden nap olvasunk - "minden nap kijelölök egy napot, amikor olvasok", fogalmazott Orbán Viktor. "A spin-doctor egy hasznos állatfajta, de megérteni a politikát a politikacsinálóknak kell"
  9. legyen hited, a hit hiánya veszélyes
  10. keress barátokat - "mi, magyarok képesek vagyunk a legkisebb ügyekben összeveszni egymással, aztán csodálkozunk, hogy az ellenfelek bekerítenek bennünket. Azt keressük, hol vannak a közös pontok!" Orbán Viktor példaként hozta a Vatikánt, amellyel egy sor kérdésben egyetért, de mást gondolnak az illegális migrációról
  11. építs közösségeket
  12. építs intézményeket, "amelyek a politika felől értelmezhetőek, az intézmények velünk maradnak".

"Nincs csodafegyver, csak meló van. (...) Köszönöm, és sok szerencsét" - zárta angolul szavait a miniszterelnök részben amerikai hallgatósága előtt.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×