eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Navracsics Tibor, az Európai Bizottság (EB) kultúráért, oktatásért, ifjúságpolitikáért és sportért felelős biztosa beszédet mond az EU-karriernap a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen című rendezvényen Budapesten, a Ludovika épületében 2015. február 12-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Navracsics Tibor a miniszterjelölti meghallgatáson: jöhet az uniós pénz

Ebben bízik a területfejlesztési és EU-s források lehívásáért felelős tárcavezető-jelölt. Munkaszervezési szempontból a Miniszterelnökség alá tartozik majd.

Navracsics Tibor abban bízik, hogy már az év második felében alá tudják írni az Európai Unió által finanszírozott operatív programok és a helyreállítási alap partnerségi megállapodásait, tehát Magyarország hozzájut az őt megillető közösségi támogatásokhoz.

A területfejlesztési és az uniós források felhasználásáért felelős tárca nélküli miniszterjelölt az Országgyűlés Európai ügyek bizottságában tartott meghallgatásán rámutatott, hogy Magyarországon még mindig igen nagyok a regionális különbségek, ezért területileg szofisztikáltabb fejlesztéspolitikára van szükség, amely jobban odafigyel a különböző régiók eltérő szükségleteire.

Példaként említette, hogy az Észak-Dunántúl több más régióhoz képest fejlett, ugyanakkor

nem ezekkel a területekkel van versenyben, hanem egyebek között az ausztriai Burgenlanddal.

A cél természetesen a lehető legtöbb uniós forrás lehívása az eddigieknél is gyorsabban, egyszerűbben és olcsóbban - hangsúlyozta Navracsics Tibor. Ennek érdekében ő

tárca nélküli miniszterként "munkaszervezet szempontjából" a Miniszterelnökséghez tartozik majd,

és három államtitkára lesz:

  • Ágostházy Szabolcs az uniós forrásokért,
  • Latorcai Csaba a parlamenti munkáért,
  • Major Gábor pedig a területfejlesztésért felel majd.

Kérdésre válaszolva a miniszterjelölt kijelentette, hogy az új pozíciójában a világnézeti viták helyett az uniós kapcsolatok javításáért és a közösségi források megszerzéséért dolgozik majd. Emlékeztetett, hogy az Európai Ügyészséghez való csatlakozás nem feltétele a támogatások lehívásának.

Az Európai Parlament pártpolitikai intézmény, amely többségében nem szimpatizál a magyar kormánnyal. Az Európai Bizottság már sokkal inkább meggyőzhető jogi érvekkel, az Európai Tanács pedig a tagállamok végrehajtó hatalmának vezetőiből álló, nemzeti érdekérvényesítő testület - vázolta fel Navracsics Tibor, hogy miként látja leendő tárgyalópartnereit.

A magyar nemzeti érdek uniós érdek is, az uniós érdek pedig magyar nemzeti érdek is - fogalmazott zárszavában a területfejlesztési és az uniós források felhasználásáért felelős tárca nélküli miniszterjelölt az Országgyűlés Európai ügyek bizottságában tartott meghallgatásán.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×