Infostart.hu
eur:
351.92
usd:
307.09
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina
Closeup on womans hand adjusting thermostat valve
Nyitókép: djedzura/Getty Images

Vége a távfűtési szezonnak

A Főtáv a szolgáltatói berendezéseket nyári üzemmódra állítja át az összes, mintegy 240 ezer lakossági és több ezer vállalati, intézményi ügyfelénél ettől a héttől - közölte a Budapesti Közművek keretében működő Főtáv Távhőszolgáltatási Divízió kedden.

A közleményben jelezték, hogy a közelmúltban lezárult téli szezonban az átlaghőmérséklet Budapesten 0,8 celsius-fokkal alacsonyabb volt, mint a korábbi 5 éves átlag.

A fűtésszolgáltatás leállítása az ügyfelek közel 80 százalékánál már helyszíni beavatkozás nélkül történik, a távfelügyeleti diszpécserközpont segítségével.

A Főtáv szakemberei megkezdik a következő fűtési időszakra való felkészülést, amelynek részeként például ellenőrzik a hőtermelő berendezéseket (kazánokat, gázmotorokat), továbbá a tüzelőanyag-ellátó rendszereket.

A távhőszolgáltatás keretében nyújtott melegvíz-ellátás a nyári időszakban, a karbantartási munkálatok mellett is folyamatos, néhány órás korlátozások kisebb körzetekben előfordulhatnak.

Az ingatlanok fűtési rendszerének víztelenítésére és visszatöltésére a nyári időszakban a regisztrált képviselők interneten, telefonon, e-mailen és személyesen is leadhatják igényüket - olvasható a Főtáv közleményében.

Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×