Infostart.hu
eur:
352.19
usd:
308.15
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
Ultrafast 5G wireless network on display of speedometer. 3D illustration.
Nyitókép: Iaremenko/Getty Images

Kitűzte a Vodafone a 3G temetésének napját

A szolgáltató azt is közölte, mi történik a már nem annyira korszerű mobilok tulajdonosaival, illetve a készülék használhatóságával.

A 3G/UMTS hálózat lekapcsolása első lépésben Székesfehérvár és Várpalota vonzáskörzetében fog megtörténni, a tervek szerint május 23-án – írja a HWSW szakportál.

A 70-es szolgáltató kiemeli: a hálózat kivezetésével egyes eszközök, melyek nem képesek csatlakozni 4G-, vagy 5G-hálózatokra, vissza fognak váltani 2G-üzemmódra, ami „befolyással lehet a szolgáltatás zavartalan működésére”.

A cég az ebből adódó potenciális kellemetlenségek elkerülése/minimalizálása érdekében több lépcsőben tervezi a technológia kivezetését, a folyamatról pedig több alkalommal értesíti a potenciális érintetteket e-mailben és SMS-ben.

A Magyar Telekom hálózatán június 30. után már sehol nem lesz elérhető a 3G az ügyfelek számára, a Yettel (korábban Telenor) pedig júniusban kezdi meg a 3G-s hálózat nagyobb területeket érintő lekapcsolását.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×