Infostart.hu
eur:
356
usd:
313.53
bux:
139124.05
2026. június 24. szerda Iván
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere (j) beszédet mond a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) új, legmagasabb biztonsági szintű laboratóriuma alapkövének letétele előtt Budapesten, a Nemzeti Népegészségügyi Központban 2022. március 29-én. Az új, európai szintű laboratórium 30 milliárd forintból épül meg. Balról Müller Cecília országos tisztifőorvos.
Nyitókép: MTI Fotószerkesztőség/Mohai Balázs

Müller Cecília: Magyarország Európa kapuőre

Új labort kap az NNK.

Letették a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) új, legmagasabb biztonsági szintű laboratóriumának alapkövét Budapesten.

Az alapkőletétel előtt Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere arról beszélt, a koronavírus-járvány felhívta a figyelmet arra, hogy bármennyire is előrehaladott a tudomány, még sok az ismeretlen tényező.

A miniszter felidézte, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020 januárjában adta ki a koronavírus-járványra vonatkozó figyelmeztetését, az Emberi Erőforrások Minisztériumának háttérintézményei pedig azonnal megkezdték a felkészülést. Január végén megalakult az operatív törzs, és Magyarország Európában az elsők között tett előkészületeket a járvány megelőzésére, késleltetésére.

Ez a járványhullám újra előterébe hozta az esetleges járványok lehetőségét

- mondta, hozzátéve: a tanulság az, hogy járványok bármikor kialakulhatnak, és az országos tisztiorvosi szolgálatnak és az NNK-nak világszínvonalú háttérrel kell erre felkészülnie.

Müller Cecília országos tisztifőorvos fontos lépésnek nevezte az új laboratórium megépülését. A létesítmény európai szintű lesz, növelni fogja az ország járványügyi biztonságát, a gyors reagálást, a kiváló szakemberek mellé egy kiváló infrastruktúra is létrejön - méltatta a beruházást.

Budapest, 2022. március 29.
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere (k), Müller Cecília országos tisztifőorvos (b) és Surján Orsolya helyettes országos tisztifőorvos elhelyezi az időkapszulát a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) új, legmagasabb biztonsági szintű laboratóriuma alapkövének letételén Budapesten, a Nemzeti Népegészségügyi Központban 2022. március 29-én. Az új, európai szintű laboratórium 30 milliárd forintból épül meg.
MTI/Mohai Balázs
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere (k), Müller Cecília országos tisztifőorvos (b) és Surján Orsolya helyettes országos tisztifőorvos elhelyezi az időkapszulát a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) új, legmagasabb biztonsági szintű laboratóriuma alapkövének letételén Budapesten, a Nemzeti Népegészségügyi Központban MTI/Mohai Balázs

A szakember szerint Magyarország járványügyi szempontból Európa kapuőre, és

ez a laboratórium műszaki és képességi szinten is egyedülálló lesz.

A különböző kórokozók azonosítására, köztük a legveszélyesebbek vizsgálatára, kutatására alkalmas laboratóriumban a legmodernebb mikrobiológiai labor- és képalkotó diagnosztika segíti a szakembereket.

Az új, BSL-4-es szintű (Bio Safety Level) laboratórium 30 milliárd forintból épül meg; az alapkőbe süllyesztett kapszulába egy keddi napilap, egy maszk, az épület látványterve, a támogatási szerződés és egy emléklap került.

Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

Az idén februárban likvidált ajatollah volt a gátja azoknak a törekvéseknek, hogy Iránban az atomfegyverek irányába tegyenek lépéseket, mert azok nem illeszkedtek a vezető életfilozófiájához – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az egyetemi tanár. A Közel-Kelet-szakértő szerint ha kiderült volna, hogy Ali Hamenei ebben hazudik, azt a egész rendszer nem viselte volna el.

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Tisza-kormány: napirenden az ügynökakták megnyitása

Tisza-kormány: napirenden az ügynökakták megnyitása

Sűrű napot zárt a magyar közélet kedden: az Országgyűlés megszavazta az új közmédia- és plakáttörvényt, az uniós pénzek hazahozatalához szükséges javaslatot, és eltörölték a védett árat is. Magyar Péter a V4-ek miniszterelnökeit fogadta Gödöllőn, miközben az NKA-botrányban hat embert vettek őrizetbe. A nyilvánosságot emellett a "Tisztítótűz-művelet" köti le, amelynek egyik legnagyobb port kavaró eleme a képviselői mandátum 12 éves korlátozása lenne. Eközben az új kormány benyújtotta az ügynökakták megnyitását célzó törvényjavaslatot is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×