Infostart.hu
eur:
356.17
usd:
313.75
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Nyitókép: Facebook/Vitézy Dávid

Már jár az első tíz néma busz Budapest agglomerációjában

Hamarosan szolgálatba áll további harminc. Íme a részletek!

Forgalomba állt az első tíz elektromos Mercedes-Benz eCitaro autóbusz a fővárosi agglomerációban, Budakeszi térségében - közölte Facebook-oldalán Vitézy Dávid, a Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója.

A vadonatúj, kék színű, alacsonypadlós elektromos járműveket tavaly augusztusban mutatta be a Volánbusz Zrt., a társaság a buszokat szeptembertől nemzetközi rendezvényeken állította először szolgálatba, októbertől pedig munkanapokon négy jármű próbaüzemben közlekedett a fővárosi agglomeráció bizonyos autóbuszvonalain. Mivel a járművek a forgalmi próbák alatt bizonyították működőképességüket, megkezdődhetett az éles üzem.

A menetrend szerinti üzemkezdést szombat délelőtt jelentették be Fürjes Balázs és Menczer Tamás államtitkárokkal, illetve Pafféri Zoltánnal, a Volánbusz Zrt. elnök-vezérigazgatójával közösen.

A tíz eCitaro a Budakeszire közlekedő 22, 22A, 222 és 188E jelzésű agglomerációs autóbuszvonalakon teljesít szolgálatot.

A töltő-infrastruktúra kiépítésével hamarosan további harminc zöld busz érkezik a Budakeszit kiszolgáló vonalakon túl a 40, 40B, 40E, 88, 88A, 188, 188E, 140, 140A, 140B, 240, 172, 173 és 272 jelzésű vonalakra, ami Budaörs, Budakeszi és Törökbálint térségében, és diósdi viszonylatban is jelentős előrelépést jelent az utaskiszolgálás színvonalában.

A beszerzést a kormányzati Zöld Busz Program finanszírozza. A mostani beszerzés értéke a tíz éves szűkített élettartamköltségeket is figyelembe véve 8,1 milliárd forint. Ez a negyven jármű Magyarország legnagyobb tisztán elektromos buszflottája.

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Rákapcsolt a dollár, a forintot is elérte a hatás

Rákapcsolt a dollár, a forintot is elérte a hatás

Szinte minden a forint ellen szól: egyszerre dolgoznak az erősödés ellen az amerikai Fed kamatemelésére, és a hazai jegybank kamatcsökkentésére vonatkozó várakozások. Kérdés, hogy a tegnapi gyengülés után mindennek ellenére tud-e korrigálni az árfolyam. A nap közbeni események alapján ez a korrekció egyelőre felemás, a délelőtti forinterősödést egy estére begyorsuló, délutáni gyengülés váltotta. A dollár közben közel másfél éves csúcsra erősödött az euróhoz képest.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×