Infostart.hu
eur:
355.1
usd:
312.49
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor kormányfő videokonferencián vesz részt a Karmelita kolostorban 2021. május 20-án. A miniszterelnök Charles Michellel, az Európai Tanács (EiT) elnökével, valamint a holland és a lett kormányfővel tárgyalt a jövő heti brüsszeli EU-csúcs előkészítése keretében.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor Charles Michelnek: nem hagyjuk, hogy a háború árát a magyarokkal fizettessék meg

Újabb egyeztetéseket folytatott a miniszterelnök.

Orbán Viktor miniszterelnök a csütörtöki franciaországi rendkívüli EU-csúcs előkészítéseként videokonferencia keretében egyeztetett Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével valamint Szlovákia, Írország és Spanyolország miniszterelnökével – közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

Orbán Viktor ezen a tárgyaláson is kifejtette: Magyarország érdeke a béke, az, hogy az ukrajnai háború minél hamarabb, tárgyalásos úton lezáruljon.

Az egyeztetésen elhangzott, a gazdasági szankciók hatásait már mindenki a bőrén érzi Európában, és ezen belül Magyarországon is.

Több más európai állam vezetőjéhez hasonlóan Orbán Viktor is világossá tette: a szankciók kiterjesztése az energiaszektorra aránytalanul nagy terhet jelentene az emberek, a családok és a vállalatok számára. A magyar kormány nem fogja megengedni, hogy a háború árát a magyarokkal fizettessék meg.

Hozzátette: elítéljük Oroszország fegyveres támadását Ukrajna ellen, és a háború elől menekülőknek is minden segítséget megadunk. Ugyanakkor figyelembe kell venni, hogy Magyarországra az olaj és a földgáz nagy része Oroszországból érkezik, a családok 90 százaléka gázzal fűt. Gáz és olaj nélkül leállna a magyar gazdaság – húzta alá a miniszterelnök.

Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×