Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
311.72
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál
Hadházy Ákos független képviselő felszólal az ügyészség 2017. évi tevékenységéről szóló beszámoló vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. december 13-án.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

A négyből egy politikus mentelmi jogát függesztette fel a parlament

Felfüggesztette az Országgyűlés a DK-s Sebián-Petrovszki László mentelmi jogát, három másik ellenzéki képviselőt viszont nem adtak ki az igazságszolgáltatásnak. A szavazás érdekessége, hogy a mentelmi bizottság nem javasolta Sebián-Petrovszki László mentelmi jogának felfüggesztését.

Az Országgyűlés nem függesztette fel Fülöp Erik (független) mentelmi jogát, a döntést a képviselők három igen, 146 nem szavazattal és egy tartózkodás mellett hagyták jóvá.

Az ügy arról szól, hogy egy házaspár tavaly februárban megetetett és beengedett a házába egy rossz állapotban lévő kutyát és az állatvédők segítségét kérte. Miután az állatvédők az ebet elvitték, a feljelentő házaspár lakóhelyén, illetve a közösségi médiában olyan plakátok jelentek meg, amelyen a házaspárt állatkínzással vádolták. A megjelent híreket kommentálta Fülöp Erik is, akinek a mentelmi jogát a Nyíregyházi Járásbíróság kérte felfüggeszteni rágalmazás miatt.

A mentelmi bizottság javaslata ellenére a parlament felfüggesztette Sebián-Petrovszki László (DK) mentelmi jogát 114 igen, 35 nem szavazattal és három tartózkodás mellett.

A Békéscsabai Járásbíróságon zajló ügyben az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) főigazgatója azért jelentette fel az ellenzéki országgyűlési képviselőt, mert az 2021 májusában a YouTube-on közzétett videóban azt állította a feljelentőről, hogy áron alul üzletel a magyar vérplazmával. Az OVSZ főigazgatója szerint a valótlan tényállításokat tartalmazó sajtótájékoztató a rágalmazáson túl alkalmas volt a véradóknak az egészségügyi ellátás iránti bizalmának megrendítésére.

Sebián-Petrovszki László felszólalásában azt mondta, megköszöni Bayerné Matusovits Andreának, hogy beperelte, így lehetősége van elmondani, hogyan üzletelt az OVSZ főigazgatója a vérplazmával. Kijelentette: peres úton megszerzett dokumentumokkal tudja bizonyítani, hogy a magyar állam éveken át áron alul adta el a vérplazmát és ezzel mintegy egymilliárd forint veszteséget okozott az államnak.

A parlament hat igen, 143 nem szavazattal és egy tartózkodás mellett fenntartotta Hadházy Ákos (független) mentelmi jogát.

A Pécsi Járásbíróság Tarlós István volt főpolgármester feljelentése nyomán rágalmazás miatt kezdeményezte a független képviselő mentelmi jogának felfüggesztését. Budapest volt vezetője azt kifogásolta, hogy Hadházy Ákos 2020 novemberében többször is használt vele kapcsolatban a nagy nyilvánosság előtt a metróbeszerzéssel kapcsolatban a becsület csorbítására alkalmas állításokat.

Az Országgyűlés hét igen, 138 nem szavazattal és egy tartózkodás mellett fenntartotta Szilágyi György (Jobbik) mentelmi jogát is.

A jobbikos politikus mentelmi jogának felfüggesztését a Pesti Központi Kerületi Bíróság kérte. Szilágyi György egy tavaly augusztusi politikai fórumon keveredett vitába a Vadhajtások nevű internetes hírportál tudósítójával. A politikus nőverőnek nevezte a tudósítót, aki szerint ez az állítás valótlan és Szilágyi György kijelentésével a nagy nyilvánosság előtt becsülete csorbítására alkalmas kifejezést használt.

Szilágyi György azt mondta, "meg szeretném köszönni Istennek, hogy nem Bede Zsoltnak születtem és nem a Fidesz szolgálatában állok".

Hargitai János, a mentelmi bizottság KDNP-s elnöke azt javasolta, hogy a következő ciklusban a parlament tekintse át a mentelmi jog kérdését magánvádas ügyekben, szakítani kell azzal a gyakorlattal, hogy minden esetben megvédik a képviselőket. Fülöp Erik ügyének kivételével a többit olyannak minősítette, amelyben szerinte fel sem merül a magánvádló részéről az Országgyűlés zaklatása.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×